کسب‌کار و جامعه

مدیریت در عصر خشونت

از کارتیک رامانا

banner

با توجه به افزایش عصبانیت جوامع، مدیران باید آمادۀ واکنش‌های ظریف باشند!


امروزه رهبران در تمام صنایع با ذی‌نفعانی خشمگین مواجه‌اند و بنابراین مدیریت خشم یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای آن‌هاست. بحران پیش روی مسئولان اتاوا در اوایل 2022 را در نظر بگیرید؛ وقتی که اعتراض تعداد زیادی از رانندگان کامیون به الزامی بودن واکسن کرونا باعث مسدود شدن شهر شد.

هم‌زمان مشتریان و رسانه‌ها به گوفاوندمی، تی‌دی بانک و سایر سازمان‌ها فشار می‌آوردند تا مسیر کمک‌های مالی مردمی به معترضان را قطع کنند. با این اوصاف حتی سازمان‌های بی‌سروصدا نیز ممکن است به‌طور ناگهانی در معرض خشم کارکنان و ذی‌نفعان بیرونی قرار بگیرند. در همین رابطه بخوانید
خلاصه ایده

مسئله

امروزه رهبران در تمام صنایع با ذی‌نفعانی خشمگین مواجه‌اند. بحرانِ پیش روی مسئولان اتاوا -و کسب‌وکارهای وابسته- در اوایل سال 2022 را در نظر بگیرید؛ در این زمان اعتراض رانندگان کامیون به الزامی بودن واکسن کرونا باعث مسدود شدن شهر شد.

علت

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

کارتیک رامانا استاد کسب‌وکار و سیاست عمومی دانشکدۀ مدیریت بلاواتنیک در دانشگاه آکسفورد است. او در سال 2022 به همراه رابرت کاپلان، مقالۀ «سنجش تغییرات اقلیمی» (مجلۀ کسب‌وکار هاروارد، نوامبر-دسامبر 2021) را نوشت و برندۀ جایزۀ مک‌کینزی در سال 2022 شد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *