استراتژی و اجرا

اظهارات مدیرعامل هرشی دربارۀ تبدیل شدن کمپانی شکلات‌سازی به ابرقدرت اسنک

از میشل باک در مجله نوامبر-دسامبر2022

banner

آغاز سفری جاه‌طلبانه برای کمپانی شکلات‌سازی هرشی


بیش از 128 سال است همه با شنیدن نام کمپانی شکلات‌سازی هرشی به یاد شکلات می‌افتند. از شکلات‌های معروف کیسِز با پوست فویلی تا شکلات‌های تخته‌ای بزرگ و سس شکلات برای مخلوط کردن با شیر یا ریختن روی بستنی، نسل‌های مختلف مصرف‌کنندگان از محصولات ما لذت برده‌اند.

دهه‎‌هاست نوآوری‎‌های متعددی با شکلات و سایر تنقلات شیرین انجام می‌دهیم -برندها، طعم‎‌‌ها، اندازه‎‌ها، بسته‎‌‌ها و محصولات مختلف- و آن‎‌ها را در نقاط مختلف دنیا عرضه می‌کنیم. بزرگ‌ترین کمپانی شکلات‌سازی ایالات متحده هستیم و کسب‌وکار بین‌المللی پرسود و روبه‎‌رشدی داریم.

آغاز دوره مدیریت مدیرعامل جدید


اما 5 سال و نیم پیش، پس از انتصاب من به مدیرعاملی هرشی، چشم‌انداز سازمان را چیزی فراتر از کمپانی شکلات‌سازی می‌دانستم. از همان زمان سفر جاه‎‌طلبانۀ خود را آغاز کردیم.

ابتدا استراتژی جسورانه و جدیدی طراحی کردیم: گسترش محصولات هرشی با تولید اسنک‌های جدید و سالم. سپس با افزایش بازده عملیات بین‌‎‌المللی، تقویت کسب‌وکار اصلی سازمان، پرورش فرهنگ جسورانه‌تر و اکتساب‌های متنوع و گسترده، این استراتژی را اجرایی کردیم.

یاد گرفتیم کارآفرینی، انطباق‌پذیری و چابکی بیشتری داشته باشیم. هرگونه ساختارشکنی را فرصتی برای رشد می‌دانستیم. در نتیجه ارزش بازار خود را بیش از دو برابر افزایش داده‌ایم و به فروش 10 میلیارد دلاری نزدیک می‌شویم.

تاریخچۀ ما


هرشی کار خود را در سال 1894 با نام لنکستر کارامل آغاز کرد و یکی از شرکت‎‌‌های تابعۀ کمپانی میلتون هرشی بود. سپس در سال 1900، بنیان‎‌گذار ما کسب‌وکار کارامل را فروخت و قمار بزرگی روی شکلات انجام داد.

ایدۀ او چه بود برای کمپانی شکلات‌سازی چه بود؟


ایدۀ او فراهم‌سازی دسترسی عموم جامعه به کالای لوکسی نظیر شکلات بود. در همین راستا خط تولید کیسز در سال 1907 و مستر گودبار در 1925 راه افتاد و در سال 1927 نیز سهام هرشی در بورس عرضه شد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *