رهبری و مدیریت افراد

کنترل استرس و عدم قطعیت مرتبط با ویروس کرونا (پادکست انگلیسی)

banner

شیوع سریع ویروس کرونا موجب تغییراتی در کار -و زندگی- ما شده است. استرس و عدم ثبات مالی برای کسانی که در اقتصاد گیگ[1] شاغلند یا کسب‌وکاری دارند بسیار بیشتر است. وقتی که نمی‌دانیم در آینده چه چیزی در انتظار ما خواهد بود، یا نمی‌دانیم که باید به تنهایی و در انزوا مشغول به کار شویم یا خیر، چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

یک مجری تلویزیونی به نام مورا آرونز میلی با جری کولونا مدیر عامل شرکت ریبوت آی او گفتگو می‌کند و از او می‌پرسد که تیمش را در زمان‌های پراسترس چطور رهبری می‌کند. سپس در همین برنامه، روانشناس کسب‌وکار[2]، کامیلی پرستون توضیح می‌دهد که چطور همه‌ی ما می‌توانیم با ایجاد یک طرز فکر رشد[3]، بر این بی‌ثباتی و عدم قطعیت غلبه کنیم.

توجه: پادکست به زبان انگلیسی است:

 

HBR Presents شبکه‌ای از پادکست‌هاست که توسط ویراستارهای مجله کسب و کار هاروارد راه‌اندازی شده و بهترین ایده‌های کسب‌وکار را از افراد نخبه در مدیریت در اختیار شما قرار می‌دهد. دیدگاه‌ها و عقاید بیان شده فقط دیدگاه‌ها و عقاید نویسندگان است و لزوما سیاست رسمی یا دیدگاه مجله کسب و کار هاروارد یا اعضایش را منعکس نمی‌کند.

 

[1] . gig economy: شرایطی است که موقعیت و جایگاه افراد در آن به طور معمول موقتی است و شرکت‌‌ها و سازمان‌‌ها عمدتا قراردادهای کوتاه‌ مدت با فریلنسرها منعقد می‌‌کنند. به بیان ساده‌‌تر، افراد به ‌جای اینکه دنبال شغل‌های تمام‌ وقت و بلندمدت باشند، به‌ دنبال شغل‌‌های کوتاه‌ مدت و پروژه‌ای هستند و با تمام شدن یکی، سراغ بعدی می ‌روند.

[2]. business psychologist

[3]. growth mindset

 

منبع   |   مترجم: نرجس سعیدنیا

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.