مدیریت سازمان

ایده‌های الهام‌بخش ما

banner

لین شمارۀ مجلۀ کسب‌وکار هاروارد صد سال پیش با هدف کمک به رهبران دنیا برای عملی کردن بهترین ایده‌های مدیریتی منتشر شد. برای جشن صدسالگی مجله، از هشت مدیرعامل کنونی و سابق برخی از بهترین شرکت‌های دنیا خواستیم ایده‌های تاثیرگذار دربارۀ مدیریت سازمان و پیشبرد حرفۀ خود را شرح دهند. دو مضمون مهم میان صحبت‌های آن‌ها وجود داشت: اولی لزوم نوآوری مداوم و تفکر خلاقانه هم‌زمان با افزایش پویایی بازارها؛ دومی اهمیت هدف و چشم‌اندازی برای تمام ذی‌نفعان. مشتاقانه منتظر کمک به رهبران سازمان‌ها در دهه‌های آتی هستیم تا آیندۀ بهتری برای مشتریان، کارکنان، شرکا و مجموعۀ ذی‌نفعان خود بسازند.

 

     

[مدیرعامل /مدرنا]

استیفن بانسل

برنامه‌ریزی معکوس از آینده به عقب

اغلب افراد با در نظر گرفتن محدودیت‌های کنونی، به آیندۀ کسب‌وکار می‌اندیشند. ما انسان‌ها عادت داریم زمان را خطی در نظر بگیریم. اما این طرز فکر از خلاقیت ما می‌کاهد؛ در نتیجه هر آنچه پیش‌تر غیرقابل اجرا بوده، کماکان غیرممکن به نظر می‌رسد.

اما جایگزین بهتری وجود دارد. با در نظر گرفتن پنج یا ده سال آینده و «بازگشت به گذشته»، به راهکارهای ممکن کنونی محدود نخواهید شد. می‌توانید سال دهم را هدف بگیرید و سپس اتفاقات رخ‌داده در سال‌های نهم، هشتم و … را تحلیل کنید تا چشم‌انداز شما رنگ واقعیت بگیرد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *