اشتراک رایگان

توصیه‌ای که همچنان بر آن تأکید می‌شود

از ادی ایگنیشس در مجله می-جون 2020

bannerعلی‌رغم اینکه عکس محل کارم در مجله‌ی کسب‌وکار هاروارد را همین چند ماه پیش گرفته‌اند، اما ‌اکنون خیلی برایم ناآشنا به نظر می‌رسد. طرح‌ریزی و ویرایش این شماره در دفترمان صورت گرفت، اما پس از ارسال مجله به چاپخانه، ما هم همچون مخاطبانمان مجبور شدیم خود را با پروتکل‌های اجباری دورکاری تطبیق دهیم؛ دوره‌ای که همراه با سقوط بازارهای سهام، تعطیلی کسب‌وکارها و تلاش مردم برای کنار آمدن با ابهامات زندگی در دوران یک همه‌گیری جهانی بود.

در سال 2009 و در میانه‌ی بحران مالی دنیا بود که به مجله پیوستم. به خاطر دارم کار دشواری برای انتخاب مقالات مناسب داشتم که بتوانند جان کلام را ادا کنند، کمااینکه چالش‌های پیش روی مدیران هم دائماً تغییر می‌کردند. بااین‌حال هنوز هم وقتی شماره‌های مجله در بحران بین‌المللی پیشین را می‌خوانم، واقعاً شگفت‌زده می‌شوم که مقالاتمان تا چه میزان معتبر و متناسب مانده‌اند. امیدوارم از این دوره هم سربلند خارج شویم.

در مقاله‌ی «با اعتماد آغاز کنید»، فرانسس فرای و اَن موریس از رویکرد رهبرها برای اعتمادسازی می‌گویند – یکی از پیش‌شرط‌های برآورده‌سازی دستاوردها، علی‌الخصوص در این اضطراب گسترده که بر دنیا سایه انداخته است. در «خلق یک زنجیره‌ی تامین شفاف»، ویشال گار و آبهیناو گایها از نقش فناوری در افزایش رویت‌پذیری عملیات شرکای کسب‌وکار می‌گویند – امری که در ازسرگیری تولید شرکت‌ها، کمک‌حالشان خواهد بود. میریام سیدیبه، مؤلف مقاله‌ی «تقابل بازاریابی و ماموریت»، از آموخته‌هایش طی سالیان حضور در یونیلیور و کارزار بین‌المللی در زمینه‌ی تشویق شستشوی دست می‌گوید – یک هدف سلامت عمومی که هیچ‌گاه تا این حد حیاتی نبوده است.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

ادی ایگنیشس سردبیر مجلۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *