منابع انسانی

تنوع داده‌محور

از جون ویلیامز و جیمی دولکاس در مجله مارس-آوریل 2022

banner

برای دستیابی به اهداف همه‌شمولی، معیار تعریف کنید.

کمپانی‌ها پس از شناسایی کمبودهای عملیاتی، نقایص محصولات یا ضعف‌های ارتباطات با مشتریان، خواسته‌های خود را تعریف می‌کنند؛ معیارهای مرتبطی برای سنجش آن‌ها در نظر می‌گیرند و سپس استراتژی‌های گوناگونی را امتحان می‌کنند تا بالاخره به اهدافشان نزدیک شوند. این شیوه کارساز است و کسب‌وکارها از آن برای حل تمام مشکلات مهمشان استفاده می‌کنند. بر اساس پند معروف، «مهم‌ها را می‌سنجیم».

اما چنین رویه‌ای را برای مشکلات تنوع، برابری و همه‌شمولی (DEI) پیش نمی‌گیرند. هرچند رهگیری داده‌ها از رموز موفقیت در این زمینه است، اما هنوز اغلب کمپانی‌ها فاقد معیارهای مستند برای ارزیابی DEI خود هستند؛ آن‌هم درحالی‌که اهمیت اخلاقی و تاثیر آن بر سود و زیان سازمان را می‌دانند.
خلاصه ایده

 مسئله

در دوران کودکی، مناسبات خانوادگی باعث پرورش بسیاری از رفتارها و نگرش‌های بنیادی درخصوص اقتدار، انسان‌ها معمولاَ به الگوهای دوران کودکی خود رجوع می‌کنند.

توجیه

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

جون ویلیامز استاد و مدیر بنیان‌گذار مرکز «حقوق زندگی کاری» در کالج حقوق هیستینگز از دانشگاه کالیفرنیا است.

جیمی دولکاس معاون ارشد استراتژی و تحقیق در مرکز حقوقی ورک‌لایف است. او در آنجا پروژه‌های حذف سوگیری، بهبود تنوع و همه‌شمولی و پیشرفت زنان در محیط کار را هدایت می‌کند. او همچنین استاد حق‌التدریسی دانشگاه کالیفرنیا-هیستینگز است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *