کار درست

نویسندگان: ادی اگنیشس

همیشه از اهمیت خود واقعی و عدم ظاهرسازی گفته‌ایم. اینکه هر فردی خود واقعی‌اش باشد، موجب تعهد بالاتر، رضایتمندی شغلی بیشتر، عملکرد بهتر و بهبود کلی اوضاع‌واحوالش می‌شود. اما وقتی هویت جنسیتی شما هم‌راستا با جنسیت شناسنامه‌ای‌تان نباشد، احتمالش زیاد است که در محیط کار، خود واقعی‌تان نباشید.

محیط کار به‌هیچ‌عنوان با ترنس‌ها مهربان نیست. مطالعات گوناگون نشان می‌دهند که آن‌ها با انواع تحقیر و تبعیض مواجه می‌شوند. نظرسنجی سال 2015 بر روی ترنس‌های آمریکا نشان داد که 77 درصد از آن‌ها، برای جلوگیری از سوءرفتار در محیط کار اقداماتی نظیر پنهان‌سازی هویت جنسی یا استعفا را در پیش گرفته بودند. دوسومشان از نتایج منفی همچون اخراج یا اجبار به استعفا، عدم استخدام یا عدم ترفیع رتبه‌ی خود گفتند.

به‌گفته‌ی کریستین توروگود از ویلانووا، کاتینا سایر از جرج واشنگتن و جنیکا وبستر از مارکت در مقاله‌ی «خلق یک محیط کار ترنس‌شمول» (صفحه‌ی 102)، پنهان‌سازی هویت واقعی از لحاظ روحی تاثیرات مخربی روی ترنس‌ها می‌گذارد. آن‌ها می‌نویسند: «ناتوانی در به‌کارگیری سیاست‌ها و رویکردهای ویژه در قبال ترنس‌ها تاوان‌های مضاعفی نظیر نرخ استعفای بالاتر، کاهش تعهد و بهره‌وری و شکایت‌های احتمالی را به سازمان تحمیل می‌کند».

رعایت گوناگونی هویت جنسی در کسب‌وکار، مزایای شفافی دارد. حال که مدیران با نقش قابل انتظار شرکت‌ها در جامعه دست و پنجه نرم می‌کنند، نمی‌توانند دست‌به‌عصا عمل کرده و صرفاً ارزش‌های دنیای خودشان را منعکس کنند. کسب‌وکارها قدرت سوق دادن احساسات به سمت مصالح عمومی را دارند. بنابراین باید از این قدرت بهره بگیرند.

این مقاله در شماره ی زیر منتشر شده است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *