مدیریت سازمان

قرارداد اجتماعی جدیدی برای تیم‌ها

از کیث فراتزی در مجله سپتامبر-اکتبر2022

banner

ماموریت اعضا باید با پایبندی به رفتارهای جدید، نوآوری و رشد سازمان را سرعت ببخشند.

بازآفرینی کمپانی را به اریک استارک‌لاف سپرده بودند. این مدیرعامل جدید NI (نشنال اینسترومنتسِ سابق)، شرکت تست و اندازه‌گیری مکانیزه در تگزاس، به دنبال تسریع فرایند تصمیم‌گیری و رشد سازمان بود. او دوست داشت مخالفت‌ها و نظرات متفاوت مدیران سازمان را بشنود، اما آن‌ها تمایلی به اظهارنظر نداشتند. همان‌طور که یکی از مدیران سازمان می‌گوید: «هرچند همیشه به همدیگر احترام می‌گذاشتیم، اما خیلی هم روابط گرمی نداشتیم. در این شرایط هیچ‌کسی دوست نداشت نظر صریحش را بگوید».
خلاصه ایده

مسئله

کمپانی‌ها از دیرباز قابلیت‌های رهبری را مهم‌تر از شایستگی‌های تیمی می‌دانند. همین می‌تواند مانعی برای نوآوری و بالندگی آن‌ها شود.

راهکار

پیشرفت چشمگیر تیم‌ها، در گرو پایبندی آن‌ها به قرارداد اجتماعی جدیدی است. صراحت، همکاری، مسئولیت‌پذیری و پیشرفت مداوم از ارکان این قرارداد جدید است.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

کیث فراتزی رئیس هیئت‌مدیره و بنیان‌گذار فراتزی گرین‌لایت، شرکت مربیگری و مشاورۀ تیم‌های بین‌المللی در لس‌آنجلس، است. او همچنین یکی از نویسندگان کتاب «رقابت در دنیای جدید کار: چطور تطبیق‌پذیری موجب تمایز بهترین سازمان‌ها می‌شود» (انتشارات کسب‌وکار هاروارد، 2022) است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *