یادداشت سردبیر

جشن یک قرن تحول

از ادی ایگنیشس در مجله ژانویه-فوریه 2022

banner

امسال صدمین سالگرد انتشار مجلۀ کسب‌وکار هاروارد است. مجله‌های اندکی چنین دورۀ انتشار طولانی‌مدتی داشته‌اند. به این موضوع افتخار می‌کنیم؛ اما همانند اغلب تولدهای بزرگ، این جشن نیز فرصتی برای تأمل دربارۀ تغییرات ما طی این سال‌هاست.
یک دهه پیش دربارۀ نودمین سالگرد انتشار مجله نوشتم. طی این ده سال پادکست‌های جدید، مجموعۀ ویدئوهای آنلاین و خبرنامه‌های ایمیلی منتشر کردیم؛ چند بار طراحی مجله و وب‌سایتمان را تغییر دادیم و از اشتراک‌های ماهانۀ مجله رونمایی کردیم. این نوآوری‌ها به ما کمک کردند تا نزدیک به 350 هزار مشترک جدید جذب کنیم.

همین نوآوری‌ها نمونه‌ای از کنارآمدن مجلۀ ما با تحولات دیجیتال است؛ به همین منظور بستۀ روشنگری این شماره را به این موضوع اختصاص داده‌ایم. در این بسته چنین موضوعاتی مطرح شده‌اند: آسیب‌پذیرترین صنایع در برابر برهم‌خوردگی (تعدادشان کمتر از تصور شماست)، راهکار کمپانی‌ها برای استفاده از مزایای سابقه و رویکردهای رهبران به‌منظور متقاعدسازی همکاران به تغییر، پیش از اینکه برهم‌خوردگی غیرقابل کنترل شود.

صدسالگی مجله را بعداً در قالب پادکست‌ها، مقالات HBR.org و همایش پاییز سال آینده جشن می‌گیریم. در این نقطۀ عطف باید از مشترکان خود تشکر کنیم، زیرا وفاداری آن‌ها به مجله و نوآوری‌های ما باعث شد راهکارهای جدیدی برای عملکرد بهینه‌تر، اخلاق‌مدارتر و انسانی‌ترِ سازمان‌ها ارائه دهیم.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

ادی ایگنیشس سردبیر مجلۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *