منابع انسانی

تحقق تنوع، برابری و فراگیرسازی

از دگنی دوکاک در مجله ژانویه-فوریه 2022

banner

ویراستار تخصصی: زهرا نصیری؛

چگونه این وعده‌ها را عملی کنیم

بدبینی دربارۀ تاکید روزافزون شرکت‌ها بر تنوع، برابری و فراگیرسازی غافلگیرکننده نیست. اغلب اوقات به نظر می‌رسد تلاش‌ سازمان‌ها برای مبارزه با تبعیض، عمدتاً برای ظاهرسازی است. رهبران کسب‌وکار به‌سرعت بیانیه‌های حمایتی منتشر می‌کنند، اما در عمل چندان رغبتی به آن ندارند. اگر از دوره‌های تنوع شرکتی پرهیاهو و متداول‌شده کلافه شده‌اید، بدانید تنها نیستید.

اما با توجه به شکل‌گیری جنبش‌هایی نظیر «من هم» و «جان سیاه‌پوستان مهم است»، جای خوش‌بینی وجود دارد. اکنون خیلی از اقشار جامعه -و حتی اکثریت آن‌ها- تاثیر آزاردهندۀ این نابرابری‌ها را آشکارتر از قبل حس می‌‌کنند و مصمم هستند که به این مسائل بپردازند.


«فراگیرسازی آگاهانه»، روچیکا تولشیان، انتشارات MIT، 2022

اما سازمان‌ها باید چه کاری انجام دهند تا این نیات خوب منجر به تحولات واقعی در توزیع قدرت شوند؟ چهار کتاب جدید به چالش‌های زنان، رنگین‌پوست‌ها و سایر اقلیت‌ها در محیط کار و اقدامات احتمالی کارکنان، مدیران و سازمان‌ها برای تحقق بخشیدن DEI پرداخته‌اند (یکی از سیاست‌های مجلۀ کسب‌وکار هاروارد، بررسی نکردن کتاب‌های جدید نشر خودمان است. اما درست نیست به این دو کتاب آتیِ انتشارات اشاره نکنیم: «رهبری ضد نژادپرستی» نوشتۀ جیمز وایت و «سفر ضروری» نوشتۀ الا واشنگتن).

همان‌‌طور که روچیکا تولشیان، مشاور DEI، در کتاب «فراگیرسازی آگاهانه» گفته است، پیشرفت حقیقی نه صرفاً با همدلی بلکه با تلاش‌های مداوم و پویا محقق می‌شود. او شش استراتژی برای تبدیل همدلی به عمل معرفی می‌کند: معذب بودن، تأمل دربارۀ نادانسته‌ها، استقبال از بازخورد، کاهش موضع‌گیری دفاعی، پیشرفت پس از اشتباهات و اطلاع از زمان‌بر بودن تحول. همچنین از مخاطب می‌خواهد تا آسیب‌های ناخواستۀ ناشی از سیاست‌ها یا پیش‌فرض‌های ظاهراً «عادی» را بررسی کند. برای مثال محیط کاری را مثال می‌زند که در تمامی دورهمی‌های آن نوشیدنی‌ الکلی سِرو می‌شود؛ بدین ترتیب کارکنانی که به‌دلیل سلامت شخصی یا اعتقادات دینی یا فرهنگی خود الکل نمی‌نوشند، جایی در این دورهمی‌ها ندارند. تولشیان از مزایای اقرار به این اشتباهات، شناسایی سوگیری‌های شکل‌دهندۀ این خطاها و تلاش برای بهتر شدن اوضاع می‌گوید.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

دگنی دوکاک دستیار سردبیر در مجلۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *