سلامت و تندرستی

کارکنانتان را از قید تأیید اجتماعی برهانید

از مایکل جرویس در مجله سپتامبر-اکتبر 2023

banner

مدیر خوب اجازه نمی‌دهد کارکنانش نگران برداشت دیگران باشند.

به نظر شما در مسابقۀ مهارت‌های گلف، چه کسی بیشترین اضطراب را دربارۀ عملکردش دارد: گلف‌باز حرفه‌ای مسابقات PGA، مربی باشگاه یا بازیکن آماتور؟ من و همکار عصب‌شناسم، لزلی شرلین،  بخشی از برنامۀ تحقیقاتی‌مان دربارۀ فشار جسمی و روانی را به همین موضوع اختصاص دادیم. یک آزمون فشار سه‌‌مرحله‌ای طراحی کردیم، فعالیت نوروالکتریک و ضربان قلب گلف‌بازان را در هر یک از این مراحل اندازه گرفتیم و سوالاتی پرسیدیم تا استراتژی‌های ذهنی بازیکنان را بهتر بشناسیم.

مرحلۀ اول، آزمون کم‌فشار بود. 18 توپ گلف را دور زمین پخش کردیم و خودم با هر گلف‌باز همراه شدم تا واکنش جسمی و روانی او حین ضربه به هر یک از توپ‌ها را بسنجم. ضربان قلب تمام گلف‌بازها قدری بالاتر رفت و فعالیت مغزشان هم بیشتر شد. ریکی فاولر، گلف‌باز حرفه‌ای، بیشترین موفقیت را داشت و 15 توپ را به درون حفره فرستاد ؛ البته بر اساس کیفیت ضربات، 17 مورد از آن‌ها را خوب می‌دانست. او بیشتر از نتیجۀ نهایی، ارزیابی شخصی از عملکردش را مهم‌ می‌دانست. به گفتۀ خودش: «تمام توجهم در گلف روی مسائل تحت کنترل خودم است، نه نتیجۀ نهایی که به دست می‌آید.»

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

مایکل جرویس روانشناس عملکرد است و به همراه کوین لیک، کتاب "اولین قانون تسلط: نگران برداشت دیگران از خودتان نباشید" (انتشارات کسب‌وکار هاروارد، 2023) را نوشته‌اند. این مقاله از همین کتاب اقتباس شده است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *