یادداشت سردبیر

از میادین ورزشی تا حوزۀ کسب‌وکار

از ادی ایگنیشس در مجله نوامبر-دسامبر2022

banner

چند سال پیش با مگ ویتمن، مدیرعامل وقت شرکت هیولت پاکارد، مصاحبه کردم. گفت‌وگوی بسیار متنوعی داشتیم، اما یکی از صحبت‌هایش در ذهنم مانده است: «وقتی دختربچه بودم، ورزش‌های زیادی انجام داده‌ام، پس می‌دانم چطور عضوی از تیم باشم.»

اغلب به این فکر می‌‌کنم که آیا تجربۀ ورزش‌های تیمی موجب بهبود مهارت‌های رهبری می‌شود. خودم قدری بیس‌بال و سافت‌بال بازی کرده‌ام و آن را میدان یادگیری مناسبی برای پویایی گروهی می‌دانم. همان‌طور که ویتمن اشاره کرد، «طرز فکر “همه برای یکی، یکی برای همه” با هدایت مربی تیم، بخشی از آموزش من برای مدیریت سازمان‌ها بود.»

البته خیلی از رهبران خوب چنین تجربه‌ای ندارند. اما آیا ورزش می‌تواند الگوی آن‌ها باشد؟ آنیتا البرس، استاد دانشکدۀ کسب‌وکار هاروارد، پاسخ مثبتی به این سوال می‌دهد و در کلاس‌های MBA خود اغلب از موفق‌ترین مدیران ورزشی مثال می‌زند. او در مقالۀ این شماره طرز فکر، ارزش‌ها و رویکردهای انتقال‌یافته از سوی توتو ولف به تیمش در مسابقات فرمول یک را تحلیل می‌کند. تیم تحت هدایت او، مرسدس-بنز، قهرمان هشت دورۀ پیاپی این مسابقات است. البرس که در طول فصل 2021 همراه این تیم بود، رویکرد ولف را در قالب شش درس خلاصه می‌کند و رهبران تمامی سازمان‌ها می‌توانند از این آموزه‌ها بهره بگیرند.

بی‌صبرانه منتظر به‌کارگیری این روش‌ها در تیم سافت‌بال مجلۀ کسب‌وکار هاروارد و البته محیط کار هستم.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

ادی ایگنیشس سردبیر مجلۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *