رهبران و مدیران

نحوۀ کسب بیشترین بهره از گروه‌های حمایتی همتایان

از بوریس گرویسبرگ و رابرت راسمن هالپرین در مجله می-جون2022

banner

مزایا و بهترین روش‌های مدیریت این گروه‌ها

15 سال پیش، مایک نوواکوفسکی، رئیس و مدیرعامل ای‌وی کانستراکشن، به گروهی محلی متشکل از رهبران کمپانی‌ها پیوست. این گروه توسط YPO (با نام سابق سازمان روسای جوان) اداره می‌شد. او آن موقع تردید داشت که عضویتش در گروه پایدار بماند؛ زیرا مشغلۀ زیادی داشت و بعید می‌دانست بتواند در جلسات حاضر شود. اما اکنون زندگی بدون این گروه را غیرقابل تصور می‌داند. این گروه به او کمک کرد تا روابط صادقانه‌تری برقرار کند و اعتماد دیگران به خودش را افزایش دهد؛ در واقع آن‌قدر تاثیرگذار بوده که به اعضای خانواده، دوستان، همکاران و تامین‌کنندگانش نیز توصیه می‌کند تا در گروه‌های همتایان خودشان عضو شوند یا حتی شخصاً این گروه‌ها را راه‌اندازی کنند.

کریستن گریم، بنیان‌گذار و رئیس شرکت مشاورۀ اسپیت‌فایر استراتجیز، ایده‌ای تحت عنوان «گروه همکاران همتا» معرفی کرده است؛ گروه‌های حمایتی مجازی متشکل از همکارانی که مسئولیت‌ها و دغدغه‌های کاری مشابه دارند. افراد در این گروه‌ها دربارۀ پیشرفت شغلی صحبت می‌کنند، راهکارهای خلاقانه‌ای برای مشکلات می‌یابند و به‌طورکلی عملکردشان را بهبود می‌دهند. اکنون تقریباً تمام 50 کارمند این کمپانی ازجمله رهبران ارشد، عضو این گروه‌ها هستند. گریم خاطرنشان می‌کند: «شاید این گروه‌ها اولین جایی باشد که کارمند، جرئت ابراز عقیده پیدا می‌کند. این نوع گردهمایی‌ها موهبت ارزشمندی برای پیشبرد تحولات سازمان هستند».
خلاصه ایده

فرصت بکر

گروه‌های همتایان، گروه‌های 4 تا 10 نفره هستند که به صورت منظم یا یکدیگر جلسه می‌گذارند، دربارۀ زندگی شخصی و کاری خود صحبت می‌کنند و از تجربیات همدیگر بهره می‌برند. اما اغلب به‌دلیل ظرفیت محدود و ماهیت محرمانه بودنشان ناشناس می‌مانند و به‌اندازۀ کافی از مزایای آن‌ها استفاده نمی‌شود.

مزایا

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

رابرت راسمن هالپرین مدیر الومنای فوروم سرویسز و هم‌بنیان‌گذار انجمن فارغ‌التحصیلان دانشکدۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *