نوآوری و خلاقیت

نوآوری برای تاثیرگذاری

از کرتیس. آر. کارلسون در مجله نوامبر-دسامبر2020

bannerارزش‌آفرینی در قالب یک فرایند یادگیری فعال

در سال 1998مدیرعامل موسسه تحقیقاتی استنفورد شدم؛ مرکز تحقیقاتی معروفی که نخستین ارتباط اینترنتی را دریافت کرد، اولین ربات هوش مصنوعی در آن توسعه یافت، آغازگر تحول کامپیوترهای شخصی شد و ابداعاتی نظیر موس کامپیوتر، بانکداری الکترونیک و جراحی رباتیک را معرفی کرد؛ اما در سال 1998، این موسسه نفس‌های آخرش را می‌کشید. یکی از مدیران در اولین جلسۀ غیررسمی دربارۀ روند پیشرفت موسسه اظهار ناامیدی می‌کرد. ورشکسته شده بودیم، تجهیزات ما باید هر چه زودتر تعمیر می‌شدند و ساختمانی که در آن کار می‌کردیم، فروخته شده بود. تیم‌ها جدا از یکدیگر کار می‌کردند و اغلب مدیران ارشد فقط به دنبال اجرای برنامه‌های خودشان بودند.

درنهایت وقتی همین سازمان را در سال 2014 ترک کردم، درآمد آن بیش از سه برابر شد و ارزش بازار ایده‌های تحول‌آفرین ما معادل ده‌ها میلیارد دلار بود. با احیای شیوۀ عملکرد کارکنان از طریق یک فرایند ارزش‌آفرینی کارآمد و سیستماتیک، این موسسه را به یکی از پیشگامان نوآوری دنیا تبدیل کردیم. میانگین موفقیت پروژه‌ها به‌طرز خارق‌العاده‌ای افزایش یافت و کارکنان ما مهارت‌های بسیار مهمی کسب کردند که می‌توانند یک‌ عمر از آن‌ها بهره بگیرند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

کرتیس. آر. کارلسون مدیرعامل تمرین نوآوری، یک سازمان مشاورۀ واقع در سیلیکون ولی را بر عهده دارد. او مدیر موسسۀ پلی‌تکنیک ورسستر و استاد دانشگاه شمال شرق است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *