رهبری و مدیریت افراد

بازآفرینی تیم مدیران

از پاول لینوند و ماهادوا مت مانی و بلیر شیپرد در مجله ژانویه-فوریه 2022

banner

ویراستار تخصصی: زهرا نصیری؛

آیندۀ شرکت شما به انجام درست این کار بستگی دارد.

همچنانکه شرکت‌ها برای ایجاد مزیت رقابتی در جهانی دیجیتالی تلاش می‌کنند (که اغلب یک ضرورت اما به ندرت عامل تغییردهنده است)، متوجه می‌شوند که تمام چیزی که از مدیران خود می‌خواهند، تغییر است. مدیران ارشد این شرکت‌ها باید بتوانند جایگاه شرکت در جهان را بازانگاری کرده و شرکت را در راستای حرکت به سمت یک هدف جاه‌طلبانه‌تر متحول کنند. به عبارت دیگر، نه تنها در خود مدیران اجرایی بلکه باید در نحوه مدیریت و هدایت شرکت نیز تغییرات اساسی صورت بگیرد.

برای مثال، نحوۀ ارتقای مهارت‌های مورد نیاز مدیران به منظور دستیابی به موفقیت و میزان سروکار داشتن مدیران اجرایی با این تقاضاهای جدید را تصور کنید. نظرسنجی اخیر کمپانی مشاورۀ استراتژی PwC، اهمیت تعادل میان ویژگی‌های خاصی را نشان می‌دهد که در ظاهر متضاد به نظر می‌رسند. به عنوان مثال ما پذیرفته بودیم که مدیران شرکت‌ها یا باید رویاپردازان خوبی باشند یا عمل‌گرایان فوق‌العاده‌ای، این تصور دیگر درست نیست. امروزه مدیران ارشد شرکت‌ها باید هر دوی این نقش‌ها را ایفا کنند – به عبارت دیگر، مدیران اجرایی استراتژیکی باشند. علاوه بر این، انتظار می‌رود که بشر‌‌دوست‌های علاقمند به تکنولوژی، سیاست‌مداران صادق، قهرمانان فروتن، بومی‌سازهایی با طرز فکر جهانی و نوآورانی سنتی باشند (قسمت «شش انتظار متناقض از مدیران» را مطالعه کنید). اکثریت افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند در مورد اهمیت این نقش‌ها توافق نظر داشتند، علاوه بر آن دربارهٔ بی‌کفایتی مدیران نیز ابراز نگرانی کردند. البته تشخیص خلا‌های مدیریتی در شرکت تنها به کسب مهارت‌های فردی مدیریت اجرایی مربوط نمی‌شود. این مورد قطعا لازم است اما نیاز به بهبود مدیریت مشترک در اولویت اول قرار می‌گیرد و ضروری است.

 
خلاصۀ ایده

مسئله 

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

پاول لینوند جری جهانی نظارت بر استراتژی‌های توانمند-محور و توسعه در شرکت مشاورهٔ استراتژی PwC است. او همچنین استاد استراتژی در دانشکدۀ کلوگ و نویسندۀ مشترک بسیاری از کتاب‌ها از جمله «فراتر از دیجیتال: مدیران برتر چگونه شرکت‌های خود را متحول می‌کنند و آینده را می‌سازند» (انتشارات مجلۀ کسب‌وکار هاروارد، 2021) است.

ماهادوا مت مانی رئیس شرکت PwC آمریکاست و در آنجا سرپرست پلتفرم تحولاتی برای PwC است. او نویسندۀ مشترک کتاب فراتر از دیجیتال نیز هست.

بلیر شیپرد مدیر جهانی استراتژی و مدیریت در شبکه ارتباطی PwC است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *