رهبران و مدیران

ارتقا به رهبری

از آدام برایانت در مجله جولای-اگوست 2023

banner

برای موفقیت در پست‌‌های اجرایی، به چیزی فراتر از مهارت‌‌ها و صلاحیت‌‌های ویژه نیاز دارید. باید طرز فکر جدیدی داشته باشید.

وقتی پنی هرشر برای اولین بار در عمرش به مدیرعاملی شرکت فناوری سیمپلکس سولوشنز منصوب شد، از آمادگی خود اطمینان داشت. به‌هرحال در شرکت قبلی خود سیناپسیس، پست‌‌های بازاریابی، توسعۀ کسب‌‌وکار و مدیریتی داشت و همواره از چالش‌‌های دشوار استقبال می‌کرد. اما اعتمادبه‌‌نفس او به‌سرعت از بین رفت.

او می‌‌گوید: «هیچ اطلاعاتی دربارۀ مدیرعامل شدن نداشتم. مدام در موقعیت‌های جدیدی قرار می‌‌گرفتم و حس می‌‌کردم تجربه و ابزارهای لازم را برای غلبه بر آن‌‌ها ندارم. همیشه منتظر مجوز دیگران برای تصمیم‌‌گیری بودم.» تا اینکه یکی از مدیران شرکت، در گفتگویی خصوصی به او گفت: «همیشه به دنبال اجازۀ هیئت‌‌مدیره هستی. به تو مشورت می‌‌دهیم، اما خودت باید تصمیم بگیری.» همین گفتگو باعث شد جایگاهش را در سازمان بیابد و رهبر سازمان در عرضۀ اولیۀ موفقیت‌‌‌آمیز آن باشد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

آدام برایانت مدیر ارشد اجرایی اکس‌‌کو گروپ، شرکت توسعۀ رهبری و منتورینگ مدیران، است. او به همراه کوین شیرر، کتاب "آزمون مدیرعامل: تسلط بر چالش‌‌هایی که موفقیت یا شکست رهبران را رقم می‌زنند" (انتشارات کسب‌‌وکار هاروارد، 2021) را نوشته است. همچنین به‌تنهایی کتاب "ارتقا به رهبری: نحوۀ پیشرفت مدیران جاه‌‌طلب به جایگاه رهبری" (انتشارات کسب‌‌وکار هاروارد، 2023) را تألیف کرده که این مقاله از آن اقتباس شده است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *