دسته بندی مجله

وقتی پرتاب‌های شما به ماه، حتی از زمین بلند نمی‌شوند!

از جفری دایر و کایل نل و نیتن فر در مجله ژانویه-فوریه 2019

bannerچگونه داستان‌های علمی-تخیلی و سایر ابزارهای غیرمتعارف، موجب تهییج قوه‌ی تخیل شده و رشد خارق‌العاده‌ای را به ارمغان می‌آورند.

اخیرا سرپرست نوآوری یک مجتمع صنعتی بزرگ، 10 تیم میان‌کارکردی را تشکیل داده و یک هدف جسورانه را برای آن‌ها تعیین کرده است: یک تجدیدنظر اساسی و کامل را درباره‌ی کسب‌وکارهایشان انجام دهند. به‌منظور تشویق ایده‌ها و رویکردهای تازه، کمپانی از تکنیک‌‏های استارتاپ ناب بهره گرفت و تیم‌ها را مجبور کرد که از تفکر طراحی برای تحقیقات مشتریان و ساخت نمونه‌های اولیه‌ی خود بهره بگیرند.

این رهبر نوآوری انتظار داشت که 10 طرح تحول‌ساز را از این 10 تیم دریافت کند. اما در عوض، پیشنهادهایی دریافت کرد که نهایتاً یک جریان داده‌ی دیگر را به ابزارهای صنعتی موجود می‌افزودند. او متحیر شده بود. پس آن مفاهیم جدید و رادیکال چه شدند؟ حتی یکی از این تیم‌ها هم به ساخت یک پلتفرم دیجیتال یا تغییر مدل کسب‌وکار یا بازنگری محصولات فکر نکرده بود؟

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

جفری دایر استاد استراتژی هوریس بیزلی در دانشکده‌ی ماریوت از دانشگاه بریگهام یانگ است.

کایل نل مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذارهای آنکامان پارتنرز است که یک شرکت مشاوره‌ی تحول رفتاری محسوب می‌شود. وی همچنین مدیر اسبق بخش آزمایشگاه‌های نوآوری لاوز بود.

نیتن فر استادیار استراتژی اینسید است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *