نوآوری و خلاقیت

ثمره زندگی، مصاحبه با ران هاوارد

از آلیسون برد در مجله ژانویه-فوریه 2023

banner

زندگی حرفه‌ای ران هاوارد


ران هاوارد ابتدا در سنین کودکی و نوجوانی، با ایفای نقش شخصیت‌های تلویزیونی محبوبی نظیر اوپی تیلور و ریچی کانینگهام، قلب خیلی‌ها را ربود. سپس فیلم‌های محبوب مردم (و مورد ستایش منتقدان) از «اسپلش» و «پیله» تا «آپولو 13» و «یک ذهن زیبا» را کارگردانی کرد.

ران هاوارد هاوارد اغلب با همکاری برایان گریزر، همکارش در تأسیس ایمجین اینترتینمنت، بیش از 120 فیلم و سریال تلویزیونی تهیه کرده و با به‌کارگیری ستاره‌ها و استعدادهای نوظهور، 45 اثر را کارگردانی کرده است. در حال حاضر، جدیدترین پروژۀ کارگردانی او با عنوان «سیزده زندگی» از آمازون پخش می‌شود.

«پدرم به من یاد داد چطور از نظر شخصی و احساسی به شخصیت فیلمنامه نزدیک شوم. تا همین امروز هم، این روش همدلانه و پراحساس را حفظ کرده‌ام.»

مجله: خیلی از بازیگران کم‌سن‌وسال از راه به در می‌شوند. راز موفقیت شما چه بود؟


ران هاوارد: بخش زیادی از این موضوع به‌خاطر والدینم بود. خیلی سخت‌گیر بودند. نه اینکه اذیت کنند، بلکه به همه‌چیز اهمیت می‌دادند. همچنین از رفاقت و انرژی روی صحنه لذت می‌بردم.

می‌دیدم آدم‌بزرگ‌ها چقدر تلاش می‌کنند تا کار به‌درستی انجام شود. خیلی می‌خندیدیم، اما سخت‌کوشی و دلسوزی هم زیاد بود. بنابراین مثل بقیۀ نوجوان‌ها از این شاخه به آن شاخه نپریدم. دوست داشتم بازیگری را ادامه بدهم. بعدها وقتی 15 ساله شدم، می‌دانستم باید کارگردان شوم.

ران هاوارد بازگیر و کارگردان معروف

چطور چنین تحولی رخ داد؟


ران هاوارد: به مدرسۀ سینمایی رفتم، اما حضور بین گروه بازیگران «روزهای خوش» در کارم وقفه انداخت. درآمد خیلی خوبی داشت. با خودم گفتم خیلی از سریال‌ها زود متوقف می‌شوند، اما این مجموعه ادامه پیدا کرد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

آلیسون برد ویراستار ارشد مجله‌ی کسب‌وکار هاروارد است

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *