مدیریت خود

درخشش در کانون توجهات

از مت ایبراهامز در مجله سپتامبر-اکتبر 2023

banner

آموزه‌هایی برای ارتباطات بداهه


در سال 2017، مدیر محصول یک شرکت فناوری –که او را گیب می‌نامیم– جهش شغلی هیجان‌انگیز و البته پراسترسی را تجربه کرد. نرم‌افزار او فروش خیلی خوبی داشت و همین باعث گسترش قابل توجه واحد کسب‌وکارش شده بود. اکنون به‌جای مدیریت بر گروهی کوچک، صدها کارمند زیر دستش کار می‌کردند. اما از افزایش انتظارات و توجهات دیگران خیلی راضی نبود. نه‌تنها انتظار می‌رفت هرساله برای افراد زیادی چندین ارائه داشته باشد، بلکه باید در جلسات و همایش‌های مختلف، گفتگوهای غیررسمی مداومی با مشتریان کنونی، خریداران احتمالی، شرکا و رهبران ارشد انجام می‌داد.

گیب با تمرین و کوچینگ، توانایی خود برای سخنرانی‌های برنامه‌ریزی‌شده و معرفی محصول را افزایش داد؛ اما مسئولیت جدیدش نیازمند مکالمات بداهه هم بود و کماکان در این زمینه مشکل داشت. حتی نگرانی مداوم دربارۀ این گفتگوها به کیفیت خوابش هم صدمه زده بود. از او انتظار می‌رفت بدون اطلاع قبلی، روان و سنجیده حرف بزند، اما هنوز آمادۀ این کار نبود.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

مت ایبراهامز مدرس رفتار سازمانی در دانشکدۀ کسب‌وکار استنفورد است. او مجری پادکست "سریع فکر کن، هوشمندانه حرف بزن" و مؤلف کتاب "سریع‌تر بیندیش، هوشمندانه‌تر سخن بگو: نحوۀ سخنرانی موفق‌تر در کانون توجهات" است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *