تکنولوژی

تاثیر هوش مصنوعی بر خودانگارۀ انسان

از استفانو پانتونی و گیزم یالچین در مجله سپتامبر-اکتبر 2023

banner

این موضوع چه اهمیتی برای کسب‌وکار دارد

اگر تاکنون در دوره‌های بازاریابی شرکت کرده باشید، با ‌احتمال ‌زیاد داستان معرفی پودر کیک بتی کراکر، محصول جنرال میلز در دهۀ 50، را شنیده‌اید. کافی بود به این پودر کیک آب اضافه کنید، آن را هم بزنید و داخل فر بگذارید.

با وجود عملکرد بسیار خوب این محصول، فروش ابتدایی آن مأیوس‌کننده بود. اتفاق عجیبی بود، اما مدیران بالاخره به مشکل پی بردند: این محصول پخت کیک  را خیلی آسان کرده بود و خریدارانش حس می‌کردند با استفاده از آن در پخت کیک تقلب می‌کردند. به همین دلیل شرکت پودر تخم‌مرغ را از مواد تشکیل‌دهندۀ محصول حذف کرد و وظیفۀ اضافه کردن آن را به مشتریان سپرد. همین تغییر کوچک باعث شد خریداران حس بهتری دربارۀ خودشان پیدا کنند و فروش محصول بالاتر رفت. امروزه با گذشت 70 سال، اغلب پودر کیک‌ها وظیفۀ افزودن تخم‌مرغ را به خریداران می‌سپارند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

استفانو پانتونی استاد بازاریابی دانشکدۀ وارتون و مدیر مشترک "طرح اثرات فناوری" این دانشگاه، تأثیر هوش مصنوعی و اتوماسیون بر جامعه و تغییر الگوی مصرف را بررسی می‌کند.

گیزم یالچین استادیار بازاریابی دانشکدۀ کسب‌وکار مک‌کومبز در دانشگاه آستینِ تگزاس، تمام توجهش را به اثرات هوش مصنوعی و اتوماسیون بر رفتار و طرز فکر مصرف‌کنندگان دربارۀ خودشان، شرکت‌ها و دیگران معطوف کرده است. ا

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *