مدیریت خود

خالکوبی تأثیری بر آینده‌ی شغلی شما نخواهد گذاشت

banner

مایکل فرنچ از دانشگاه میامی و همکارانش به بررسی بیش از 2 هزار نفر در آمریکا پرداخته و متوجه شده‌اند که احتمال استخدام افرادی که خالکوبی دارند، کمتر از همتایان بدون خالکوبی‌شان نیست و متوسط درآمد این دو گروه هم یکسان است. در واقع حتی، احتمال اشتغال مردان دارای خالکوبی، اندکی بیشتر از سایرین بود. در نتیجه:


 خالکوبی تأثیری بر آینده‌ی شغلی شما نخواهد گذاشت


پروفسور فرنچ، از تحقیق خود دفاع کنید


فرنچ: ما با این انتظار سراغ تحقیقی رفتیم که نشان دهد خالکوبی رابطه‌ای معکوس با موفقیت در بازار کار دارد. من و محققین همراهم – کارولین مورتنسن که او هم در میامی است و اندرو تیمینگ از دانشگاه استرالیای غربی – فکر می‌کردیم که مشکلاتی مانند کاهش حقوق یا به سختی کار پیدا کردن را برای این دسته از افراد مشاهده کنیم؛ زیرا در مطالعات پیشین مدیران مسئول استخدام می‌گفتند که برای متقاضیان دارای خالکوبی تبعیض قائل می‌شوند. اما در این تحلیل، پس از اینکه عوامل تأثیرگذار بر آینده‌ی شغلی – نظیر مصرف الکل و سوءپیشینه‌ی افراد – را کنترل کردیم، هیچ رابطه‌ی قابل توجهی بین خالکوبی‌ها و اشتغال یا میزان درآمد نیافتیم. به نظر می‌رسد که خالکوبی‌ها صرف‌نظر از اندازه، تعداد، میزان قرار گرفتن در معرض دید و زننده بودن، نمی‌توانند مانع از این شوند که افراد شغل یا درآمد مدنظر مشابه سایرین پیدا کنند.. حتی دو رابطه‌ی مثبت و البته کوچک را مشاهده کردیم:


اچ‌بی‌آر: پس اگر فردی تلاش می‌کند شغلی پیدا کند، مقداری جوهر به او کمک خواهد کرد؟


خب، باید با احتیاط  در این باره نظر بدهم. ما یک رابطه پیدا کردیم اما توجیهی برای آن نداریم. پیام این تحقیق این نیست که می‌توانید با خالکوبی آینده شغلی خود را بهتر کنید. بحث سر این است که انجام این کار، هیچ پیامد منفی برای آینده شغلی فرد ندارد.

چرا به تأثیر خالکوبی علاقه‌مند شدید؟


تحقیقات زیادی روی تأثیر سایر ویژگی‌های شخصیتی – نژاد، سن، زیبایی، سلامت، قد، وزن و ناتوانی جسمی – و رفتارهایی همچون نوشیدن، استعمال دخانیات و مواد مخدر بر حرفه‌ی کاری افراد صورت گرفته است. اما تحقیق زیادی درباره‌ی خالکوبی انجام نشده. در ابتدا تنها توانستیم دو مجموعه داده‌  پیدا کنیم که در آن، از افراد پرسیده بودند «آیا شما خالکوبی دارید؟». وقتی پاسخ‌های این افراد را با جایگاه استخدامی‌شان مقایسه کردیم، هیچ رابطه‌ی قابل توجهی مشاهده نشد. اما همین یک سوال، هیچ اطلاعی درباره‌ی اندازه‌ی خالکوبی یا موقعیت آن نمی‌‎داد. فکر کردیم که اگر درباره‌ی خالکوبی‌های در معرض دید یا خالکوبی‌های خیلی بزرگ یا اهانت‌آمیز بپرسیم، شاید نتایج متفاوتی را بگیریم. فرضیه‌ی ابتدایی ما از مطالعاتی گرفته شد که خالکوبی در محیط کار را یک تابو می‌دانستند. یکی از این مطالعات نشان داد که افرادی که خالکوبی داشتند را دارای صداقت، انگیزه و هوش کمتر قلمداد می‌کنند؛ در مطالعه‌ای دیگر، 80 درصد از مدیران منابع انسانی و مسئولان گزینش، حس منفی خود را درباره‌ی تأثیر خالکوبی بر دورنمای شغلی فرد بیان کردند. در مطالعه‌ای در سال 2016، اندرو دریافت که متقاضیان دارای خالکوبی، «شانس استخدام» کمتری برای شغل‌های رودررو با مشتری دارند. تا همین اواخر، گاهی اوقات خالکوبی را به سرکش بودن، اعمال مجرمانه یا عضویت در گروه‌های خلافکار نسبت می‌دادند. ویژگی‎‌هایی که از یک نیروی کار انتظار ندارید.

اما آیا زمانه تغییر کرده است؟


بله، برخی از آن مطالعات بیش از یک دهه عمر دارند. اکنون در مقایسه با گذشته، هنرنمایی روی بدن مقبولیت بیشتری یافته و به‌عنوان انتخاب شخصی پذیرفته شده، مثل انتخابی که برای لباس، جواهرات یا مدل مویتان انجام می‌دهید. در میان شرکت‌کنندگان در پرسشنامه‌ی ما، 23درصد از آقایان و 37درصد از خانم‌ها خالکوبی داشتند. برخی از برآوردها می‌گویند که در 40درصد خانوارهای آمریکایی افراد دارای خالکوبی داریم که این آمار در سال 1999، 21درصد بود. همچنین باید بگویم که با عنایت به نتایج اقتصاددان‌ها در سایر چارچوب‌ها، ترجیحات کلامی همواره با ترجیحات نمایان همخوانی ندارند. شاید بگویید که برای یک شغل به‌خصوص، یک فرد بدون خالکوبی را به یک فرد خالکوبی‌شده ترجیح می‌‎دهید. اما وقتی به مرحله‌ی انتخاب برسید، شایسته‌ترین آدم را برمی‌گزینید، چه خالکوبی داشته و چه نداشته باشد. حتی هم‌اکنون کادر نیروی دریایی آمریکا هم اجازه دارند خالکوبی را در هر نقطه‌‎ی بدن به‌جز صورتشان داشته باشند، زیرا وقتی از خالکوبی ممانعت می‌شد، سازمان می‌دید که نیروهای خوبی را از دست می‎‏‌دهد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *