فروش و بازاریابی

تحلیل برای بازاریاب‌ها

از داس نارایانداس و فابریتزیو فانتینی در مجله می-جون 2023

banner

کِی به الگوریتم‌ها و کِی به غریزۀ خودتان اعتماد کنید

تحلیل پیشرفته به شرکت‌ها کمک می‌کند خیلی از مشکلات مدیریتی ازجمله مسائل مرتبط به بازاریابی، فروش و زنجیرۀ تامین را حل کنند. این امکان مزیت رقابتی بزرگی برای آن‌ها است. برای مثال شرکت‌ها می‌توانند با مدل‌سازی رفتار و سلایق مشتریان، تصمیمات یکپارچه و بهینه‌تری بگیرند و محصولات متناسب با قیمت مدنظر مصرف‌کننده را به او پیشنهاد دهند؛ همۀ این‌ها موجب کاهش هزینه‌های سازمان برای رسیدگی به هر تراکنش می‌شود.
خلاصۀ ایده

چالش

با افزایش دسترسی به داده‌ها و پیشرفت‌ روش‌های تحلیل، دغدغۀ جدیدی برای مدیران ایجاد می‌شود: کِی توصیۀ ماشین‌ها را بپذیرند و کِی به حس غریزی خودشان اعتماد کنند.

تفاوت

اگر تصمیمی نیازمند شهود و درک ابهامات باشد، انسان‌ها عملکرد بهتری در آن دارند؛ اما اگر به استنتاج، دقت و مقیاس‌پذیری نیاز باشد، بهتر است آن تصمیم را به ماشین‌ها بسپارید.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

داس نارایانداس استاد ادسل براینت فورد در حوزه‌ی مدیریت کسب‌‌وکار و معاون ارشد روابط بیرونی در دانشکده‌‌ی کسب‌وکار هاروارد است؛ او همچنین معاون ارشد انتشارات کسب‌وکار هاروارد است.

فابریتزیو فانتینی بنیان‌گذار و مدیرعامل ایوو پرایسینگ، شرکت تامین‌کنندۀ هوش مصنوعی برای اتوماسیون و بهینه‌سازی تصمیمات قیمت‌گذاری و زنجیرۀ تامین، است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *