نوآوری و خلاقیت

اجتناب از نقاط ضعف آزمون A/B

از یاوور بوجینوف و گیوم سنت-ژاک و مارتین تینگلی در مجله مارس-آوریل 2020

bannerمطمئن شوید آزمایش‌هایتان نیازهای متغیر مشتریان را شناسایی ‌می‌کنند.

طی سال‌های اخیر،استفاده از آزمون‌ A/B افزایش چشمگیری یافته است. می‌توان این موضوع را به افزایش مقبولیتش در نزد جامعه و فناوری‌های نسبتاً ارزان اجرای آن نسبت داد. امروزه شرکت‌های دیجیتال و تعداد فزاینده‌ای از کمپانی‌های سنتی، سالانه ده‌ها هزار آزمایش آنلاین انجام می‌دهند که طی آن‌ها، نمونه‌ی «A» یا کنترل (عموماً رویکرد کنونی سازمان) را با نمونه‌ی «B» یا همان اصلاحیه‌ی پیشنهادی برای محصول یا خدمت مقایسه می‌کنند تا تغییرات را بسنجند. این آزمایش‌ها با نمایش واکنش‌های کاربران به این اصلاحات، به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا بهترین راهکارها برای ارتقای محصولات دیجیتال و خلق نمونه‌های جدید را بشناسند.

به‌واسطه‌ی انتشار نوآوری‌ها برای یک گروه کوچک و منتخب تحت آزمایش، ریسک عوارض جانبی منفی نیز کاهش خواهند یافت. و توانایی منحصربه‌فرد این آزمایش‌ها در سنجش عینی هر تغییر، به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا هرگونه رشد درآمد، تعهد یا سایر معیارهای کلیدیِ حاصل از آن تغییر را به‌صورت جداگانه بسنجند و آن را با سایر پیشرفت‌ها ترکیب نکند. همچنین فرصتی فراهم می‌آورد تا فرصت‌ها را شناسایی و بازده درآمد ناشی از آن‌ها را ارزیابی کنند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

یاوور بوجینوف استادیار واحد فناوری و مدیریت عملیات دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد است. او سابقه‌ی همکاری به‌عنوان متخصص علم داده‌های لینکدین را دارد و رهبر طرح استنتاج علّی در این سازمان بود.

گیوم سنت-ژاک سرپرست علوم محاسباتی اجتماعی در لینکدین است. او پیش‌تر رهبری تیم آزمایشگاه لینکدین را بر عهده داشت.

مارتین تینگلی سرپرست تحقیقات آزمایشگاهی محصول در نت‌فلیکس است و سابقه‌ی کار در «گروه بیمه‌ی استرالیا» و حضور در میان اساتید دانشگاه پن استیت را دارد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *