مدیریت خود

هم‌پیمان بهتری باشید

از تسدیل ملاکو و انجی بیمن و دیوید اسمیت و برد جانسون در مجله نوامبر-دسامبر2020

bannerچطور مردان سفیدپوست می‌توانند به پیشرفت همکاران اقلیت خود کمک کنند.

در آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر دنیا، بالاخره شاهد شکل‌گیری گفت‌وگوهای گسترده دربارۀ موضوعی هستیم که پیش‌تر از صحبت‌کردن دربارۀ آن پرهیز می‌شد: امتیازات ویژۀ مردان سفیدپوست. جنبش‌های #من_هم و «جان سیاه‌پوستان مهم است» در کنار نابرابری‌های ساختاری که در پی پاندمی کووید-19 آشکار شدند، باعث شده صاحبان قدرت، همان مردان سفیدپوست، در اکثر پست‌های رهبری سازمان‌های عمومی و خصوصی به موضع مهمی پی ببرند. اینکه فقط در صورت اقدام آن‏ها، امیدی برای افزایش تنوع، برابری و همه‌شمولی سازمان‌ها وجود دارد.

بسیاری از شرکت‌ها با انتشار اطلاعیه‌های خبری نیک‌خواهانه و بیانیه‌های نشان‌دهندۀ تعهد به برابری اجتماعی، به رویدادهای اخیر، از افشای تعرض‌های جنسی در محل کار تا موج خشونت علیه آمریکایی‌های سیاه‌پوست واکنش نشان داده‌اند. برخی از آن‌ها چنین وعده‌هایی داده‌اند: کمک‌های قابل توجه به فعالان اجتماعی، حمایت از صندوق‌های حقوقی، اقدامات عام‌المنفعه یا تشکیل کارگروه‌های تنوع، گفت‌وگو دربارۀ موضوعات تنوع و حمایت از اقلیت‌ها؛ اما بسیاری از این تلاش‌ها هیچ برنامه و اهداف عملیاتی ندارند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

تسدیل ملاکو روانشناس و مؤلف کتاب «شبیه وکیل‌ها نیستی: خانم‌های سیاه‌پوست و نژادپرستیِ جنسیتی ساختاریافته» است.

انجی بیمن دانشیار کالج باروک و مؤلف کتاب در دست چاپ «برتری سفیدهای لیبرال: پیشروی سرکوب طبقاتی و نژادی خاموش» است.

دیوید اسمیت یکی از نویسندگان «خیزش آتن: چرایی و چگونگی مشاورۀ آقایان به خانم‌ها» و «بچه‌های خوب: چطور آقایان می‌توانند هم‌پیمان‌های بهتری برای همکاران خانم باشند» است.

برد جانسون استاد آکادمی نیروی دریایی آمریکا و عضو هیئت‌علمی دانشگاه جانز هاپکینز است. او هم یکی از نویسندگان دو اثر «خیزش آتن» و «بچه‌های خوب» است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *