فروش و بازاریابی

بازاریابی برند در طول بحران ویروس کرونا

از جَنت بالیس در مجله

bannerممکن است بازاریابان در زمان یک بحران، ندانند که باید از کجا شروع کنند. مردم در طی چند هفته‌، به سرعت به لاک محافظتی فرو رفته و بر خود، خانواده‌ها، کارمندان، مشتریان، و جوامع شان تمرکز کرده‌اند. رسانه‌های اجتماعی با درخواست از همشهریان برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی تعیین شده توسط دولت، این موارد را منعکس می‌کنند. افراد از دستورات تبعیت کردند تا پل‌های ارتباطی را در درون محله‌ها و جوامع شان ایجاد کرده و در مقابل یک نیروی نامرئی با هم متحد شوند.

همزمان با فاصله‌گذاری اجتماعی که بسیاری از افراد را در خانه نگه داشته است، شاهد تغییرات بزرگی در تمایلات رفتاری نیز هستیم. مصرف‌کنندگان برای کسب اطلاعات موثق، به رادیو و تلویزیون، و سایر منابع رسانه‌ای روی آورده‌اند. آنها بیشتر به دنبال فرار از واقعیات[1] و سرگرمی- دانلود اپلیکیشن‌های بازی، صرف زمان بیشتر در رسانه‌های اجتماعی، و تماشای فیلم‌های بیشتر و برنامه‌های زنده- هستند. و بین دورکاری و کلاس‌های ورزشی آنلاین، دروس دانشگاهی، و ارتباطات اجتماعی، در حال بررسی پهنای باند منازل مان در یک دنیای Pre-5G هستیم.
در عین حال، نیاز به کالاهای فیزیکی بر کانال‌های جدید فشار می‌آورد و تقاضا برای تجارت الکترونیک[2] تا سطوح جدیدی افزایش می‌یابد. برای کسانی که مشغول به کارهای پرریسک هستند، سوپرمارکت‌های کوچک و خواربارفروشی‌ها منبعِ اقلام ضروریشان هستند، اما موجودی آنها با تقاضا هماهنگی ندارد. نگرانی‌های مربوط به سلامتی و ایمنی باعث می‌شوند مشتریانِ بیشتری به سیستم‌های پرداخت بی‌خطر، مانند استفاده از تلفن‌های همراه برای پرداخت بدون لمس سطوح، گرایش پیدا کنند.
برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

جَنت بالیس دیر Ernst & Young LLP است و در آن جا به عنوان «رهبر مشاوره جهانی برای رسانه و سرگرمی» و «رهبر مشاوره بازاریابی آمریکا» فعالیت می‌کند. او یکی از اعضای بتاوورک، ناشر The Huffington Post، و فروش رسانه‌ای EVP و بازاریابی در شرکتMartha Stewart Living Omnimedia نیز می‌باشد. بالیس در هیئت جهانی انجمن بازاریابی موبایل و آکادمی بین‌المللی هنر و علوم تصویری نیز فعالیت دارد و مشاور فعالیت‌های دیجیتالی مدرسه کسب‌وکار هاروارد نیز می‌باشد. می‌توانید او را بر روی توئیتر دنبال کنید: @digitalstrategy

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *