مدیریت خود

روش جدیدی برای ساخت برند شخصی

از جیل ایوری و ریچل گرین‌والد در مجله می-جون 2023

banner

چطور ارزش‌هایتان را به دنیا نشان دهید

عمدۀ موفقیت‌های شخصی و شغلی به مجاب کردن دیگران برای تشخیص ارزش‌های شما بستگی دارد. باید هنگام تکمیل فرم استخدام، درخواست ترفیع، رقابت برای پست‌های رهبری یا نگارش پروفایل در سایت‌های دوست‌یابی، به این نکته توجه کنید. خوب یا بد، امروزه هر کسی یک برند است؛ پس باید برند خودتان را توسعه دهید و بر تبلیغ و بازاریابی آن مسلط باشید.

برندسازی شخصی، فرایند استراتژیک و هدفمندی برای تعریف و بیان ارزش پیشنهادی خودتان است. هرچند انسان‌ها همواره مراقب اعتبار و وجهۀ عمومی خود هستند، اما جستجوی آنلاین و رسانه‌های اجتماعی، مخاطبان بالقوۀ هر شخصیت را گسترش داده است. این تغییر و تحول، مزایا و ریسک‌های خودش را دارد.

متاسفانه اغلب ما برند شخصی را تحت کنترل خودمان می‌دانیم. اما چنین تصوری نادرست است و به‌ندرت رخ می‌دهد. همان‌طور که جف بزوس، بنیان‌گذار آمازون، نقل‌ کرده، «برند شما یعنی آنچه حاضران اتاق در نبودتان می‌گویند.» در واقع آمیخته‌ای از افکار، باورها، احساسات، دیدگاه‌ها و انتظارات دیگران نسبت به شما است. هدف نهایی شما باید افزایش دقت، انسجام، گیرایی و متمایز بودن روایت دیگران دربارۀ شما باشد.

برند شخصیِ قدرتمند و سازماندهی‌شده از چند نظر به شما کمک می‌کند. بیش‌ازپیش شخصیت و اهدافتان به چشم می‌آید، به‌ویژه در نظر افرادی که به شما اهمیت می‌دهند. همچنین می‌توانید شبکۀ روابط خود را گسترش دهید و از فرصت‌‌های جدید مطلع شوید. در نهایت فرایند برندسازی کمک می‌کند تا توانایی‌های منحصربه‌فردتان را بشناسید، قدرشان را بدانید و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

ما دو نفر -یکی از ما پیشگام در حوزۀ برندینگ و دیگری مشاور و کارشناس ازدواج و رابطۀ عاشقانه- کنار یکدیگر جمع شده‌ایم تا فرایند ویژه‌ای برای برندسازی شخصی طراحی کنیم. این فرایند بر اساس جدیدترین تحقیقات آکادمیک در حوزۀ برندسازی، داستان‌گویی و مدیریت برند و همچنین دهه‌ها تجربۀ مشاوره‌ در زمینۀ بهبود برند شخصی و شغلی حاصل شده است. امیدواریم این مقاله به توسعۀ برند شخصی شما کمک کند، طوری که به‌راحتی با آن کنار بیایید و به مهم‌ترین اهدافتان برسید.

فرایند هفت‌مرحله‌ای


روش ما هفت مرحله دارد و اطلاعات هر مرحله از استراتژی‌پردازی تا آزمایش، اصلاحات و واکنش به بازخوردها، برای اجرای مراحل بعدی استفاده می‌شود.

هدفتان را تعریف کنید. پیش از هر چیز، به چشم‌انداز بلندمدت و ماموریت نیاز دارید. دوست دارید چه تمایز شخصی و شغلی برای مخاطبان مهم و متنوعتان بسازید و شما را با چه ارزش‌هایی بشناسند؟

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

جیل ایوری مدرس ارشد مدیریت کسب‌وکار در دانشکدۀ کسب‌وکار هاروارد و کارشناس مدیریت رابطه با مشتریان است.

ریچل گرین‌والد مشاور و کارشناس ازدواج و رابطۀ عاشقانه است. او همچنین یکی از مدیران اجرایی دانشکدۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *