امور مالی و سرمایه‌گذاری

هزینه‌کردهای سیاسی شرکت‌ها کار نادرستی است

از دروتی اس. لاند و لئو ای. استرین در مجله ژانویه-فوریه 2022

banner

چگونه ریسک‌ها را کاهش دهیم و بر موارد مهم متمرکز

در 14 آوریل 2021، در واکنش به قانون محدودیت‌کننده حق رأی‌ تحت حمایت جمهوری‌خواهان، مدیر عامل گوگل و مدیران اجرایی 200 شرکت دیگر نامه‌ سرگشاده‌ای در نیویورک تایمز و واشنگتن پست منتشر کردند و مخالفت خود را با «هرگونه قانون‌ تبعیض‌آمیزی» اعلام کردند که رأی‌دهی را برای شهروندان آمریکایی سخت‌تر می‌کند. اما مشکلی وجود داشت: گوگل در خفا بودجه یک «کارگروه سیاسی» درباره «یکپارچگی انتخابات» در کمیته رهبری ایالتی جمهوری‌خواه (RSLC) را تامین می‌کرد؛ سازمانی که از قانون مصوب ایالت جورجیا و قوانین مصوب مشابه در دیگر ایالت‌ها حمایت می‌کرد.

امروزه شرکت‌ها غالبا به نامزدهای سیاسی که امیدوارند به نفع صنعتشان یا مورد خاصی عمل کنند، کمک هزینه ارائه می‌دهند، حتی اگر علنا از موضع دیگری حمایت کنند.در جلسۀ کارگروه RSLC که مدیر سیاست ایالتی گوگل حضور داشت، اسلایدهایی نمایش داده شد. در این اسلایدها «اصلاحات انتخاباتی» تنها خط دفاعی حزب جمهوری‌خواه برشمرده شد. گوگل در ماه‌های بعد نیز 35.000 دلار به RSLC کمک کرد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

دروتی اس. لاند استاد حقوق دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است.

لئو ای. استرین مشاور حقوقیِ WLRK و استاد دانشکدۀ حقوق دانشگاه پنسیلوانیا است. پیش از این، او قاضیِ دادگاه عالی در ایالت دلاور بوده است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *