تحقیق و توسعه

پرورش طرز فکر دیجیتال

از تسدال نیلی و پل لئوناردی در مجله می-جون2022

banner

هدایت سازمان به عصر داده، الگوریتم و هوش مصنوعی

در سال 2008، تیری برتون مدیرعامل کمپانی خدمات فناوری اطلاعات آتوس در کشور فرانسه شد. او از همان ابتدا ضرورت تحول دیجیتال اساسی و فوری در سازمان را می‌دانست. هرچند درآمد سالانۀ آتوس در دوران رکود بزرگ، حدود 6 درصد افزایش یافت و به 6.2 میلیارد دلار رسید، اما سرعت رشد این کمپانی کمتر از رقبایش بود. مشکل آن‌ها ناهماهنگی میان بخش‌های مختلف سازمان، منابع جهانی محدود و کمبود نوآوری در سراسر کمپانی بود. بنابراین تحول دیجیتال تنها راه پیشرفت آن‌ها بود.

اما ابرقدرت‌های فناوری اطلاعات چگونه دست به تحول می‌زنند؟ برتون کارش را با مقیاس‌پذیری و جهانی‌سازی کمپانی آغاز کرد. بدین ترتیب بستر خدمات مبادله‌ای آنلاین، یکپارچه‌سازی سیستم‌ها، امنیت سایبری و خیلی موارد دیگر فراهم می‌شود. او با دو برابر کردن کارمندان سازمان به 100 هزار نفر، امیدوار به کنارزدن رقبای سراسر دنیا ازجمله استارتاپ‌های ذاتاً دیجیتال در سیلیکون ولی، هند و چین بود. همچنین برنامه‌های ادغام هوش مصنوعی و فناوری‌های داده‌محور در فرایندهای کمپانی و تقویت مهارت‌های پرسنل سازمان را طراحی کرد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

تسدال نیلی استادیار دانشکده کسب‌وکار هاروارد و بنیان‌گذار شرکت مشاوره‌ی گلوبال مترز است.

پل لئوناردی استاد مدیریت فناوری در دانشگاه کالیفرنیا و موسس گروه سرمایه‌گذاری دوکا است و درباره‌ی نحوه‌ی بهره‌برداری از داده‌های شبکه‌های اجتماعی و فناوری‌های جدید که به‌منظور بهبود عملکرد و روحیه‌ی کارکنان استفاده می‌‎شوند، مشاوره می‌دهد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *