مدیریت خود

چگونه از دیگران درخواست کمک کنید

از هایدی گرانت در مجله می-جون 2018

banner

افراد به طرز غافلگیرکننده‌ای دوست دارند کمک کنند؛ اگر به شیوه‌ای درست از آن‌ها درخواست کنید.


تعداد اندکی از ما دوست داریم از دیگران درخواست کمک کنیم. همان‌طور که تحقیقات حوزه‌ی عصب‌شناسی و روانشناسی نشان داده‌اند، ترس‌هایی نظیر– دو دل بودن، ریسک طرد شدن، احتمال تحقیر و کنار گذاشتن خوداتکایی– همان مناطقی از مغز را فعال می‌کنند که درد جسمی موجب فعال‌سازی آن می‌شود. در محیط کار، جایی که معمولاً تمایل داریم بیشترین حد تخصص، شایستگی و اعتمادبه‌نفس را نشان دهیم، چنین درخواست‌هایی ممکن است حس ناخوشایند بیشتری به دنبال داشته باشند.

اما عملاً غیرممکن است که بدون کمک دیگران بتوانیم در سازمان‌‎های مدرن پیشرفت کنیم. تیم‌های چندکاره، تکنیک‌های مدیریت پروژه‌ی چابک، ساختارهای ماتریسی یا کمینه‌ساز سلسله‌مراتب و فرهنگ همکاری مضاعف در محیط کار، شرایطی را ایجاد کرده‌اند که دائماً به دنبال همکاری و پشتیبانی مدیران، همکاران و کارکنان باشید. عملکرد، توسعه و پیشرفت شما در حرفه، بیش از پیش به میزان جستجویتان برای توصیه‌ها، ارجاعات و منابع موردنیازتان نیاز دارد. در واقع برآوردها می‌گویند که بین 75 تا 90 درصد از کمکی که همکاران به یکدیگر می‌کنند، به‌واسطه‌ی درخواست مستقیم از طرف مقابل است.

بنابراین چگونه می‌توانید به شیوه‌ای صحیح درخواست کمک نمایید؟ چگونه می‌توانید از دیگران درخواست کنید بدون اینکه طلبکار به نظر برسید؟

اولین گام این است که بر بی‌میلی خود برای دریافت کمک از آن‌ها غلبه کنید. در ادامه باید متوجه شوید که برخی روش‌های شایع و شاید ناخودآگاه برای درخواست کمک آنچنان که باید و شاید کارایی ندارند، زیرا از تمایل افراد به کمک کردن می‌کاهند. در نهایت باید نشانه‌های نامحسوسی که باعث می‌شود افراد به شما کمک کنند و نحوه‌‎ی بررسی صحیح آن‌ها را بیاموزید.

هزینه‌ها و عواید


شاید ساده‌ترین راه برای غلبه بر فشار درخواست کمک، دانستن این موضوع است که اکثر افراد به طرز غافلگیرکننده‌ای تمایل به کمک‌کردن دارند. وقتی ونسا بانز، استاد دانشگاه کورنل و محقق پیشرو در این حوزه، اخیراً به بررسی گروهی از آزمایش‌های انجام‌گرفته توسط خود و همکارانش پرداخت، دریافت که پذیرش درخواست – میزانی که افراد در صورت درخواست دیگران به آن‌ها کمک می‌کنند – به‌طور متوسط 48 درصد بالاتر از آن چیزی بود که درخواست‌کنندگان فکر می‌کردند. مشخصاً افراد بیش از آنچه فکر می‌کنیم مفیدند. همچنین مطالعات می‌گویند میزان تلاشی که فرد برای کمک به ما انجام می‌دهد را دست‌کم می‌گیریم.

این امر تا حدودی به این خاطر است که نه گفتن یا رغبت نه‌چندان زیاد به کمک، نوعی هزینه‌ی روانی به همراه دارد که به‌نوعی آن را دست‌کم می‌گیریم. اما از طرفی اکثر کمک‌کنندگان –حتی به‌صورت ناخودآگاه– می‌دانند که کمک رایگان و تاثیرگذار حس خوبی به آن‌ها می‌دهد. مطالعه‌ی سوئیسی در سال 2017 دریافت افرادی که حتی مقدار بسیار اندکی از سرمایه‌ی خود را برای فرد دیگری هزینه می‌کنند، راضی‌تر از افرادی می‌باشند که تنها به فکر خودشان هستند.


برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *