رهبران و مدیران

به‌جای کلاس‌ها، از افراد یاد بگیرید

از بن کازنوکا و رید هافمن و کریس یه در مجله مارس-آوریل 2019

banner


چه افرادی را می‌شناسید و چه چیزهایی می‌توانید از آنها بیاموزید؟


طی دو دهه‌ی گذشته، اینترنت زندگی روزمره‌ی ما و دنیای کسب‌وکار را دگرگون کرده است- بنابراین جای تعجب ندارد که نحوه‌‏ی توسعه‌ی استعدادها را هم متحول کرده باشد. ظهور «فضای ابری برای یادگیری شخصی» باعث شده که افراد، دسترسی آسان و مقرون‌به‌صرفه‌ای به روش‌‏های جدید یادگیری داشته باشند. و این یک لازمه است: به‌منظور همگام شدن با تغییرات و دوری از اختلالات، رهبران کسب‌وکار باید به یک «یادگیرنده‌ی بدون حدومرز» تبدیل شوند- افرادی که نه‌تنها از یادگیری لذت می‌برند؛ بلکه حس می‌کنند همواره باید مهارت‌های جدیدی بیاموزند.

رهبران و تحول‌سازهایی که در سیلیکون ولی و سایر نقاط دنیا می‌بینیم، به‌واسطه‌ی سرعت پیشروی‌شان در منحنی یادگیری شناخته می‌شوند. صرف‌نظر از سن یا صنعت، تفاوت‌های قابل توجهی میان یادگیرنده‌های بدون حدومرز و افرادی وجود دارد که از یادگیری چیزهای جدید می‌ترسند- آن‌ها چالش یادگیری مهارت‌های جدید را هیجان‌انگیز می‌دانند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

بن کازنوکا بنیان‏‌گذار و شریک ویلج گلوبال است که یک صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی محسوب می‌شود.

رید هافمن یکی از بنیان‌گذاران لینکدین و از شرکای یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر به نام گریلاک پارتنرز است (افشا: پادکست او تحت عنوان «اساتید مقیاس» توسط ویت‌وات تولید می‌شود که هم‌اکنون در حال پیشبرد پروژه‌هایی با کمپانی والد این مجله یعنی انتشارات کسب‌وکار هاروارد است).

کریس یه یک کارآفرین، نویسنده و سخنران است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *