نوآوری و خلاقیت

یادگیری نحوه‌ی کار با دستگاه‌های هوشمند

از مت بین در مجله سپتامبر-اکتبر 2019

bannerنحوه‌ی بهره‌مندی کمپانی‌ها از هوش مصنوعی و رباتیک مشکلاتی در تکنیک‌های آموزش سنتی نظیر منتورینگ و آموزش ضمن خدمت به وجود آورده است. باید بیاموزیم چگونه روش‌های قدیمی و جدید را با یکدیگر ترکیب کنیم.

ساعت 6:30 صبح است و کریستن، بیمار پروستات خود را روی صندلی چرخ‌دار نشانده است و او را به سمت اتاق جراحی می‌برد. او رزیدنت ارشد است که آموزش‌های جراحی را می‌گذراند و امیدوار است که امروز بخشی از فرایند ظریف و حساس برش و جداسازی بافت‌های عصبی را خودش انجام دهد. در اتاق جراحی پزشک همراه کنارش ایستاده و تقریبا دست‌های هردوی آن‌ها درون بدن بیمار قرار دارد، و کریستین با راهنمایی‌های او کارش را انجام می‌دهد. کار به‌خوبی پیش می‌رود، پزشک همراه دست‌هایش را بیرون می‌آورد و کریستن در ساعت 8:15 به مریض بخیه می‌زند، درحالی‌که یک رزیدنت تازه‌کار هم بالای سرش ایستاده و این روند را تماشا می‌کند.

کریستن اجازه می‌دهد که این رزیدنت تازه‌کار بخیه‌های انتهایی را بزند. حس بسیار خوبی دارد: مریض وضعیت خوبی دارد و هم‌اکنون کریستن، جراح بسیار بهتری نسبت به ساعت 6:30 است.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

مت بین استادیار مدیریت فناوری در دانشگاه کالیفرنیا واقع در شهر سانتا باربارا و محقق همبسته‌ی طرح «اقتصاد دیجیتال» در ام‌آی‌تی است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *