کسب‌کار و جامعه

کسب‌وکار هدفمند به شیوۀ چابک

از دارل ریگبی و سارا الک و استیو برز در مجله مارس-آوریل 2022

banner

گفت‌وگوهای مبهم خود را به اقدامات غیرقابل تردید تبدیل کنید.

انسان‌ برای هدفمندی ساخته شده است. فرضیات فلاسفۀ باستان و تحقیقات دانشمندان مدرن نشان می‏دهد که هدفمندی موجب افزایش سلامت ذهن و روان، انعطاف‌پذیری و انگیزۀ افراد می‌شود. چنین افرادی بدن قوی‌تر و طول عمر بیشتری دارند. آن‌ها بیش از سایرین به اعضای خانواده، دوستان و کل جامعه کمک می‌کنند.

کسب‌وکارها می‌توانند زندگی هدفمند را آسان‌تر یا سخت‌تر کنند. طبق وعدۀ اقتصاددان‌های مطرح و تاثیرگذار، اگر کسب‌وکارها در پی افزایش سود خود باشند، دستی نامرئی به حداکثرسازی منافع جامعه کمک می‌کند. هرچند دهه‌هاست مدیران به ادعای همین افراد تکیه کرده‌اند، اما چنین اتفاقی نیفتاده است. تمرکز بیش‌ازحد روی ارزش‌آفرینی برای سهامداران، موجب بی‌توجهی به سایر ذی‌نفعان شده است. نشانه‌های اخیر را در نظر بگیرید: میزان استعفای کارمندان به اوج خود رسیده و عدۀ زیادی از آن‌ها اعتقاد دارند زندگی کوتاه‌تر از آن است که آن را برای مشاغل دلسردکننده هدر دهند. روزبه‌روز دغدغه‌های بیشتری دربارۀ نابرابری‌های اجتماعی و آسیب‌های زیست‌محیطی مطرح می‌شود. چنین سیستمی توازن ندارد و اوضاع دائماً بدتر می‌‏شود.

مدیران چنین مشکلاتی را متوجه می‏شوند. بر اساس نظرسنجی فورچون در سال 2019، «تنها 7 درصد از مدیرعامل‌ها اذعان می‌کنند اولویت کمپانی آن‌ها منافع مالی است و توجه چندانی به اهداف اجتماعی ندارند.» مشکل اینجاست: خیلی از مدیرعامل‌ها نمی‌دانند چطور کمپانیِ منفعت‌گرای کنونی را هدفمند کنند، بدون اینکه آیندۀ کسب‌وکار و حرفۀ شغلی خود را به خطر بیندازند.

چابک‌سازی می‌تواند گفت‌وگوهای مبهم دربارۀ هدف شرکت را به اقدامات و نتایج واقعی تبدیل کند. در اینجا چهار توصیۀ خود را مطرح می‌کنیم.

1. مدل کوچکی از دنیای مدنظرتان بسازید


به‌جای امیدواری منفعلانه مبنی بر اینکه روزی کمپانی شما هدفمندتر خواهد شد، عمل‌گرا باشید و نمونه‌ای از شرکت مدنظرتان را در تیم کنونی خود بسازید. همان رویه‌ای را پیش بگیرید که برای سایر نوآوری‌ها انجام می‌دهید:

  • یک تیم چندتخصصی با حضور متخصصان خارج از تیم خود تشکیل دهید.

  • با کاربران همدلی کنید و اهداف و مشکلاتشان را بیابید.

  • با بررسی سیستم، دلایل مشکلات کنونی را شناسایی کنید.
  • برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

    دارل ریگبی شریک دفتر بوستون در بین‌ اند کامپانی است. او سرپرست رویکردهای خرده‌فروشی و نوآوری جهانی در این شرکت و نویسنده‌ی کتاب «پیروزی در آشفتگی» است.

    سارا الک شریک بین‌اندکمپانی در دفتر شیکاگو و سرپرست بخش بین‌المللی مدل عملیات شرکت است.

    استیو برز شریک بین‌اندکمپانی در دفتر بوستون و بنیان‌گذار بخش فناوری کسب‌وکار آن است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *