رهبران و مدیران

اصلاحات اساسی در نحوۀ اجرای وظایف کاری

از لیندا گراتون در مجله مارس-آوریل 2023

banner

اکنون می‌دانیم دوران گذار پس از همه‌گیری کرونا، سال‌ها طول می‌کشد. رهبران باید این موضوع را بدانند و برای کنار آمدن با آن برنامه‌ریزی کنند.

دو سال پیش، وقتی اکثر نقاط دنیا به‌تدریج در حال خروج از قرنطینه بودند، در همین مجله (مقالۀ «شیوۀ صحیح برای اجرای مدل کار ترکیبی»، می-جون 2021) اشاره کردم این فرصت طلایی و تکرارنشدنی ما برای گذار به مدل کار ترکیبی بود؛ استفادۀ صحیح از این فرصت به نفع کل اعضای سازمان تمام می‌شد.

هنوز به این حرفم باور دارم. اما شناسایی بهترین روش برای انجام این کار، بیش از انتظارمان طول می‌کشد. زیرا تغییر در نحوۀ اجرای وظایف، به این سادگی نیست. اکنون که وارد چهارمین سال از عصر کرونا می‌شویم، سازمان‌ها و کارکنان کماکان پادرهوا هستند. با اینکه به روش‌های کاری گذشته اعتقاد ندارند، اما هنوز بهترین راه برای پیشروی در مسیر آینده را نمی‌دانند. هنوز مجهولات زیادی وجود دارند.
خلاصۀ ایده

مسئله

بیش از سه سال از دوران همه‌گیری کرونا گذشته، اما بسیاری از شرکت‌‌ها هنوز تصمیم نهایی خود را دربارۀ ساختار، رویکرد و فرایندهای مدل کار ترکیبی‌شان نگرفته‌اند. این گذار دشوارتر از حد انتظارشان شده و به زمان بیشتری نیاز دارد.

دلیل

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

لیندا گراتون استاد مدیریت دانشکدۀ کسب‌وکار لندن و بنیانگذار موسسۀ مشاورۀ HSM است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *