استراتژی و اجرا

کنترل پیچیدگی

از مارتین ریوس و سایمون لوین و توماس فینک در مجله ژانویه-فوریه 2020

bannerاطمینان حاصل کنید که مزایای هرگونه اصلاح در سیستم‌های سازمان، بیش از هزینه‌های آن است.

در دنیای کسب‌وکار، پیچیدگی سازمان‎‌ها بازتاب‌های مثبتی به دنبال نخواهد داشت. این موضوع غافلگیرکننده نیست. شاید درک کارآمدی و عملکرد سازمان‌ها و سیستم‎‌های متشکل از انبوه المان‎‌های گوناگون و متصل به یکدیگر، قدرت درک بالایی بطلبد. اما واقعیت قضیه این است که دشواری درک این سیستم‎‌ها یا سازمان‌ها، یک نقصان ذاتی محسوب نمی‎‌شود. علاوه بر هزینه‎‌های مشهود ناشی از پیچیدگی، این خصیصه تعدادی مزیت اساسی هم به همراه خواهد داشت که علی‌الخصوص در محیط‎‌های پویا و بی‌ثبات جلوه می‎‌کنند. در صفحات آتی، از تجربه و نگرش خود در حوزه‌های کسب‌وکار، زیست‌شناسی و فیزیک بهره می‎‌گیریم تا نظرات خود در زمینه‎‌ی ماهیت، فواید و هزینه‎‌های پیچیدگی را منعکس کنیم و دستورالعمل‌های مرتبط با نحوه‎‌ی مدیریت آن در سازمان‎‌های کسب‎‌وکار را ارائه دهیم.


برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

مارتین ریوس شریک ارشد و مدیر دفتر سان‌فرانسیسکو در گروه مشاوره‎‌ی بوستون و رئیس هیئت‎‌مدیره‎‌ی موسسه‎‌ی BCG هندرسون است. او نویسنده‎‌‏ی مشترک «استراتژی شما به یک استراتژی نیاز دارد» (انتشارات مجله‌ی کسب‌وکار هاروارد، 2015) است.

سایمون لوین استاد ممتاز جیمز س. مک‌دانل در رشته‌ی اکولوژی و زیست‎‌شناسی تکاملی در دانشگاه پرینستون است.

توماس فینک فیزیکدان و ریاضیدان و بنیان‎‌گذار موسسه‌ی علوم ریاضی لندن است. آنیا لوینا، رهبر پروژه در BCG و سفیر آزمایشگاه استراتژی موسسه‌ی BCG هندرسون است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *