رهبران و مدیران

تحلیل منصب مدیر سـتاد

از دن کیامپا در مجله می-جون 2020

bannerمدیرعامل‌ها به حمایتی فراتر ازتوان دستیاران اجرایی نیاز دارند

یک مدیرعامل‌ جدید با هدف تحول‌ سازمان، عموماً بخشی از زمان او صرف اصلاح استراتژی و تعیین فرهنگ لازم برای موفقیت می‌شود. همین انتخاب‌ها هدایتگر سایر تصمیمات شخص خواهند شد، ازجمله اینکه چه افرادی به مدیریت ارشد سازمان برسند و برنامه‌ی زمانی رهبران چگونه باشد.

اما اکثر مدیرعامل‌های جدید، توجه اندکی به یک فاکتور کلیدی دارند که می‌تواند تعیین‌کننده‌ی کارآمدی آن‌ها باشد: سیستم مدیریتی که هدایتگر عملیات روزمره‌ی آن‌ها در محل کار است. چنین سیستمی متضمن بهترین بهره‌برداری رهبرها از زمان محدودشان است، دریافت به‌موقع اطلاعات در پروسه‌ی تصمیم‌گیری را تضمین می‌کند و البته تمهیدی می‌اندیشد که بدون نیاز به بررسی مداوم شخص رهبر، پیگیری‌های لازم صورت گیرند. خیلی از مدیرعامل‌های جدید همان سیستم پیشین سازمان را پیش می‌گیرند، بدون اینکه تطابق آن با سبک رهبری یا تحولات اجرایی مدنظرشان را بررسی کنند. درحالی‌که عموماً یک راهکار بهتر در زمینه‏‌ی مدیریت جریان اطلاعات لازم برای موفقیت یک مدیرعامل وجود دارد – و در غالب اوقات، مدیر ستاد (CoS) می‌تواند همین نقش مهم را ایفا کند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

دن کیامپا دارای سابقه‌ی ریاست هیئت‌مدیره و مدیرعامل، ارائه‌ی مشاوره به مدیرعامل‌ها و هیئت‌مدیره‌ها و نویسنده‌ی 5 کتاب ازجمله «گذارها در رأس: اقدامات لازم سازمان‏ها برای اطمینان از موفقیت رهبران جدید» (به همراه دیوید ل. داتلیچ، وایلی، 2015) و «درست از همان ابتدا: مسئولیت‌پذیری در یک وظیفه‌ی رهبری جدید» (به همراه مایکل واتکینس، انتشارات مجله‌ی کسب‌وکار هاروارد، 1999) است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *