تکنولوژی

مدیرعامل اسلک از انطباق‌پذیری در مواجهه با یک بحران جهانی می‌گوید

از استوارت باترفیلد در مجله جولای-آگوست 2020

bannerبه‌عنوان مدیرعامل یک کمپانی که از تاسیس در 2014 به عرضه‌ی سهام در سال 2019 رسیده است، دوره‌های شتاب‌ زیادی را تجربه کرده‌ام. کل تیم اسلک هم همین‌طور بوده‌اند. اکنون یک کمپانی بین‌المللی با بیش از 2 هزار کارمند و بیش از 100 هزار مشترک پولی هستیم، اما هنوز ذهنیت استارتاپی‌مان را از دست نداده‌ایم. دورنمای ما دنیایی است که سازمان‌ها بتوانند صرف‌نظر از اندازه، به چابکی مدنظر دست یابند و خودمان هم رسیدن به چابکی را هدف خویش قرار داده‌ایم.

اما هیچ‌گاه سرعت -و شفافیت تمرکز- ما بیش از مارس سال گذشته نبوده است. پس از آگاهی از ابعاد بحران کووید-19، به این نتیجه رسیدیم که باید از پس دو چالش برآییم: افزایش قابل توجه مطالبات مشتریان، ودورکاری ناگهانی کارکنان.

اولین هفته‌ی ماه مارس، فرق چندانی با هفته‌های پیش نمی‌کرد. به‌دلیل آغاز همه‌گیری در چین و ترس از شیوع بیماری در سایر کشورهای آسیا، پیش‌تر تصمیم گرفته بودیم که دفاترمان در توکیو و اوساکا را تعطیل کنیم. همچنین قرار شد که گردهمایی سالانه و 800 نفره‌ی فروش در حدفاصل 9-13 مارس را آنلاین برگزار کنیم، و مرامنامه‌ی حق انتخاب برای دورکاری و توصیه‌های مربوط به محدودیت مسافرت را به کل کمپانی ابلاغ کردیم. متوجه افزایش جزئی تیم‌های جدید در ژاپن، کره‌ی جنوبی و ایتالیا شدیم؛ منابع گوناگونی ازجمله وبینارها و مشاوره‌های زنده‌ی رودررو را در اختیار شهروندان این کشورها و سایر مناطق تحت تاثیر ویروس گذاشتیم.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *