کسب‌کار و جامعه

رهبر دلسوز در قبال کارکنان

از توماس کوچان و روی باهات و لیبا ونیگ روبنشتاین در مجله جولای-اگوست 2023

banner

وقت آن رسیده که مدیران شرکت‌ها نه علیه ‌تشکل‌های کارگری، بلکه همسو با آن‌ها کار کنند. در اینجا راهکار مناسبی ارائه می‌دهیم.

امروزه رهبران کسب‌وکار چالش‌های بسیار مهمی با کارکنان خود دارند. به‌خاطر تورم و همه‌گیری کرونا، امنیت شغلی کارکنان کاهش یافته و دغدغه‌های مالی بیشتری برای ساختن زندگی شایسته دارند؛ دهه‌هاست وضع آن‌ها وخیم‌تر می‌شود. همزمان خواسته‌های بیشتری از شغلشان دارند: علاوه بر دستمزد بالاتر و شرایط کاری عزتمندانه، از کارفرما انتظار دارند ارزش‌هایشان را منعکس کند. کارکنان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی، کانال‌های جدیدی برای بیان انتظارات، تجربیات و گلایه‌های خود دارند. می‌توانند در پیام‌های خصوصی یا فضاهای عمومی با همتایان خود صحبت کنند. همچنین ارتباط ساده‌تری با مشتریان و سایر ذی‌نفعان و هم‌پیمان‌های خود برقرار می‌کنند و از آن‌ها کمک می‌گیرند؛ در نتیجه کارفرما به‌سختی می‌تواند صدای آن‌ها را سرکوب کند. با توجه به این عوامل، سازمان‌یافتگی روزافزون کارکنان در صنایع و مسئولیت‌های متنوع، غافلگیرکننده نیست.


برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

توماس کوچان استاد بازنشستۀ دانشکدۀ مدیریت اسلون در دانشگاه MIT و هم‌بنیان‌گذار "شبکۀ پژوهش توانمندسازی کارکنان" است.

روی باهات سرمایه‌گذار خطرپذیر بلومبرگ بتا، مدرس برکلی و رئیس هیئت کارکنان سازمان‌یافته در موسسۀ آسپن است.

لیبا ونیگ روبنشتاین عضو "طرح فرصت‌های اقتصادی" موسسۀ آسپن است. او پیش‌تر سرپرست واحد تأثیرگذاری اجتماعی در توئنی‌فرست سنچری فاکس و تامبلر بود.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *