مدیریت تغییر در محیط کار

درست‌ترین تصمیمات شغلی پس از شکست‌ها

از یان یاخیموویچ و فرانچسکا جینو در مجله سپتامبر-اکتبر2022

banner

ماریانی کالیس در پاسخ دوستش ویتنی گفت: «تجدید دیدار برای آدم‌های خوشحاله. من نمیام».

ویتنی از او خواهش کرد: «دست بردار. بدون تو خوش نمی‌گذرد. در ضمن الان هیچ‌کسی خوشحال نیست. همه مشکل دارند».

ماریانی با طعنه گفت: «ولی مطمئنم تو ماه گذشته، هیچ‌کدام از هم‌کلاسی‌ها درخواست شرکت از خودش برای کناره‌گیری از مدیرعاملی را نشنیده است».

ویتنی خندید. این دو از همان اولین سال ورود به دانشکدۀ کسب‌وکار کلمبیا، دوست صمیمی همدیگر بودند. تقریباً هر روز به هم پیام می‌دادند، اما این بار ویتنی تماس گرفته بود. چون باید دوستش را قانع می‌کرد زحمت پرواز از نیویورک به آتلانتا را قبول کند، شوهر و دختر نوجوانش را تنها بگذارد و در بیست‌وپنجمین سالگرد فارغ‌التحصیلی و تجدید دیدار هم‌کلاسی‌ها حاضر شود.

اما ماریانی قانع نمی‌شد. مدیرعاملی اسید فیتنس شغل رویایی او بود، بنابراین دوست نداشت علت کناره‌گیری غیررسمی خود از آن را به دیگران توضیح دهد. تمرکز باشگاه‌های زنجیره‌ای اسید فیتنس بر تمرینات تناوبی و مزایای ورزش برای سلامت ذهن بود. پس وقتی فرصت رهبری آنجا به ماریانی پیشنهاد شد، به‌شدت از آن استقبال کرد.

ماریانی پس از اتمام تحصیلات در دانشکدۀ کسب‌وکار، در پست‌های بازاریابی و مدیریت کمپانی‌های ورزشی و تناسب‌اندام بزرگ مشغول شد. او به‌خاطر پذیرفتن چالش‌های بزرگ و سربلندی در آن‌ها اعتبار زیادی کسب کرده بود. اکنون وقتش رسیده بود در بالاترین مسند اسید فیتنس بنشیند.

اما دو سال پس از تصدی این مسئولیت، همه‌گیری کرونا شروع شد. شرکت پیش از این هم شرایط مالی خوبی نداشت و تعطیلی ناشی از کرونا، موجب ورشکستگی کامل آن‌ها شد. در نتیجه هیئت‌مدیره از ماریانی خواست کناره‌گیری خود را اعلام کند. سرخورده شده بود. صبح دوشنبه رئیس هیئت‌مدیره با او تماس گرفت؛ او هم در کمال غافلگیری موافقت کرد و بعدازظهر همان روز خبر استعفایش را از طریق ایمیل برای کل اعضای سازمان فرستاد. روز بعد نیز این خبر به رسانه‌ها رسید. همین. او حتی فرصت نکرد با اعضای تیمش خداحافظی کند.

1-بر اساس آمار انجمن جهانی سلامت و تناسب‌اندام، از آغاز همه‌گیری کرونا در انتهای سال 2020، 17درصد از باشگاه‌ها به‌طور کامل تعطیل شدند، 44 درصد از کارکنانشان شغل خود را از دست دادند و درآمد آن‎ها نیز 58 درصد کاهش یافت.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

یان یاخیموویچ استادیار دانشکدۀ کسب‌وکار هاروارد است.

فرانچسکا جینو متخصص علوم رفتاری و استاد مدیریت بازرگانی خانواده‌ی تاندون در دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد است. او مؤلف کتاب‌های «استعداد متمرد: چرا شکستن قوانین در زندگی شخصی و کاری جواب می‌دهد» و «منحرف‌‌شده: چرا تصمیمات ما از مسیر منحرف می‌شوند و چگونه می‌توانیم به برنامه پایبند بمانیم» است

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *