یادداشت سردبیر

تقویم شما به جاهای خالی بیشتری نیاز دارد

از ادی ایگنیشس در مجله مارس-آوریل 2023

banner

من هم مثل اغلب شما تقویم کاری بسیار فشرده‌ای دارم. افرادی که با آن‌ها ملاقات می‌کنم هم مثل خودم پرمشغله‌اند؛ حتی وقتی می‌خواهم با گروه کوچکی از آن‌ها دیدار کنم، گاهی هفته‌ها طول می‌کشد تا زمان مناسبی پیدا کنیم. حس می‌کنم باید کل روزم را با جلسات مختلف پر کنم: رهبری یعنی شنیدن حرف‌های کارکنان و تاثیر گذاشتن روی آن‌ها و وقتی در انزوا کار کنید، این فرایند دشوار می‌شود.

بااین‌حال من و همکارانم تاوان خالی نبودن تقویم را می‌دانیم. برای برطرف کردن نیاز به «کار عمیق»، طرح‌هایی نظیر جمعه‌های بدون جلسه و موارد مشابه را در نظر گرفته‌ایم؛ اما ظاهراً هیچ‌کدام از این برنامه‌ها پابرجا نمی‌ماند.

آدام ویتز، استاد دانشگاه کلوگ، در مقالۀ این شماره‌اش با عنوان «مراقب فرهنگ پرمشغلگی باشید»، به این مشکل فراگیر می‌پردازد. خیلی‌‏‌‌ها فشرده بودن تقویم را نماد جایگاه و موقعیت فرد می‌دانند، پس او قبل از هر چیز علت این دیدگاه نادرست را بررسی می‌کند. او می‌نویسد: «مشغله داشتن ویژگی مثبتی نیست و خیلی وقت است سازمان‏‌ها اعتبار ویژه‌ای برای آن قائل نمی‌شوند. ارزیابی کارکنان بر اساس میزان مشغله، روش بسیار نادرستی برای تعیین خلاق‌ترین و پربازده‌ترین استعدادهای سازمان است. بااین‌حال ملاک بسیاری از شرکت‌ها برای تقدیر و ترفیع رتبه، نمایش “سخت‌کوشی” از سوی کارکنان است».

چطور می‌توانیم این مسئله را برطرف کنیم؟ ویتز راهکارهای متنوعش نظیر ارزیابی عملکرد کارکنان، اجرای ارزیابی‌های جامع با هدف حذف وظایف کم‌ارزش، تقبیح ارسال ایمیل‌های کاری پس از ساعات اداری و الگو شدن رهبران را مطرح می‌کند. به اعتقاد ویتز، وقتی به‌خاطر همه‌گیری کرونا خیلی‌ها در حال تجدیدنظر دربارۀ محیط کارشان هستند، فرصت مناسبی برای بازنگری دربارۀ قواعد و زمان‌بندی مرسوم برای اجرای وظایف است.

اما چون هنوز این تجدیدنظر انجام نشده، باید عجله کنم تا به جلسۀ بعدی برسم.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

ادی ایگنیشس سردبیر مجلۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *