مطالعه موردی

آیا فناوری تشخیص چهره امنیت را افزایش می‌دهد؟

از ماری جنتیله و دیوید دنکس و مارالی هارل در مجله نوامبر-دسامبر2022

banner

فناوری تشخیص چهره و مصائب آن


زنگ هشدار آن‌قدر بلند بود که نگهبان صدای بث ویلیامز را نشنید. چراغ‌های ال‌ای‌دی روی دیوار آبی و صورتی مهدکودک کاب‌هاوس چشمک می‌‌زدند. نگهبان به‌سرعت از جایش بلند شد تا اجازه ندهد ماریا سانچز وارد شود و دخترش را بردارد.

دستش را جلوی او قرار داد. ماریا سراسیمه به نظر می‌‌رسید و بث، مدیر و بنیان‌‌گذار کاب‌هاوس، وحشت‌‌زده بود. سریع به سمت نگهبان آمد و زیر گوش او با صدای آرام گفت «اشکالی نداره!»

سپس گوشی خود را بیرون آورد و چند عدد تایپ کرد تا زنگ و چراغ‌های هشدار خاموش شوند. کلاس انتهای سالن، نواختن آهنگ «جایی بالای رنگین‌کمان» با پیانو را از سر گرفت.

آیا بث و نگهبان این موقعیت را به‌خوبی مدیریت کردند؟ می‌توانستند چه کار متفاوتی انجام دهند؟

بث دستش را روی شانۀ ماریا گذاشت و گفت: «در این باره واقعاً شرمنده‌ام. در حال آزمایش سیستم امنیتی فناوری تشخیص چهره هستیم. این دستگاه احمق مدام و بدون هیچ دلیلی زنگ هشدار را روشن می‌‌کند.»

سیستم معیوب 


غروب همان روز وقتی تمام بچه‌ها و مربیان مهدکودک از ساختمان خارج شدند، بث از چارلز ریورز، مدیر ارشد فناوری، و آنتونی مایکلز، مدیر امنیت مهدکودک، خواست به اتاق استراحت معلم‌‌‌ها بیایند.

هر دو از سال 2010 عضو مرکز غیرانتفاعی کاب‌هاوس شده بودند، زمانی‌که بث آن‌ را در زادگاهش دیتونِ اوهایو تاسیس کرد. کاب‌هاوس بزرگ‌ترین مرکز ایالت در نوع خودش بود، فضاهای آموزشی و تفریحی متعددی برای کودکانِ تا پنج سال داشت و مربیان می‌توانستند به تشخیص خودشان از این فضاها استفاده کنند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

ماری جنتیله خالق و مدیر روش آموزشی «بیان ارزش‌‌ها» و استاد سابق اخلاق در دانشکدۀ کسب‌وکار دارن از دانشگاه ویرجینیا است.

دیوید دنکس استاد فلسفه و علم داده‌‌ها در دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیگو است.

مارالی هارل استاد فلسفه و سلامت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیگو است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *