کرونا و کسب‌وکار

راهنمایی برای والدینی که از منزل کار می‌کنند

از آونی پاتل تامپسون در مجله

banner

امیر و ریا افراد شاغلی هستند که در سیاتل زندگی می‌کنند: امیر در آمازون کار می‌کند و همسرش ریا نیز مدیرعامل یک استارتاپ نوپا است. آنها دو فرزند به نام‌های آمارا و آریان دارند که به ترتیب 6 و 2 ساله‌اند. آنها به مدیریت چالش‌های همیشگی والدین کارمند از جمله هماهنگی مراقبت از کودکان با مدرسه و فعالیت‌ها، مدیریت وعده‌های غذایی و کارهای منزل و سپری کردن زمان با هم در آخر هفته عادت کرده‌اند.

اما شیوع ویروس کرونا در سیاتل و حومه آن از چند هفته پیش شرایط را تغییر داده است. اولا، آمازون از تمام کارمندان خود درخواست کرد تا از منزل کارهای خود را انجام دهند و یک هفته بعد نیز مدرسه آمارا اعلام کرد کلاس‌ها به مدت چهار هفته تعطیل می‌شوند. دفتر ریا و مهدکودک آریان نیز بلافاصله تعطیل شدند. از آن زمان، امیر و ریا سعی دارند از هر دو فرزند خود مراقبت کرده و کارهای خود را از منزل انجام دهند و در این میان نیز سعی دارند بازده کاری خود را همانند گذشته حفظ کنند.

هفته اول را آنها همانند تعطیلات سپری کردند و برنامه چندانی برای کارها و مسئولیت‌های خود نداشتند. این شرایط به سرعت به وضعیتی نامساعد برای همه افراد تبدیل شد. آنها نمی‌توانستند کارهای خود را انجام دهند و نگران وابستگی بیش از حد به تبلت برای سرگرم کردن آمارا بودند و سایر کارهای روزمره نظیر تهیه غذا و نظافت نیز هر روز بیشتر می‌شدند. آنها در محیط بسته‌ای قرار داشتند که وضعیت آن هر روز بدتر می‌شد.

به عنوان یک شرکت نرم‌افزاری که به والدین کارمند در زمینه مدیریت امور خانواده کمک می‌کند، ما همواره راهکارهای مناسب برای والدین شاغل را جمع‌آوری کرده و بر اساس اطلاعات حاصل بهترین روش‌های مدیریت خانواده را ارائه می‌دهیم. در روزهای اخیر نیز از خانواده‌های ساکن در سیاتل، سان‌فرانسیسکو و نیویورک نظرسنجی کردیم، افرادی که در حال تجربه شرایط جدید هستند.

تجارب آنها به ما آموخت که راز موفقیت، ابداع روش‌های جدید برای حفظ روندهای پیشین است. حفظ حس آشنایی و ثبات نه تنها آرامش‌بخش است، بلکه ماهیت درمانی نیز دارد. زمانی که برای افزایش بازده تلاش می‌کنید، دوست دارید که هر روزتان مثل روزهای گذشته باشد و نمی‌خواهید زمانتان برای فکرکردن در مورد نهار یا رفتن به بیرون برای بازی تلف شود.

در اینجا به سه گام اشاره خواهیم کرد که با استفاده از آنها می‌توانید برنامه قبلی خود را در شرایط جدید عملی کنید:

 

1. حفظ روندهای پیشین


اولین گام حفظ ساختار زندگی روزمره همانند روزهای پیشین است. این روند برای شما آشناست و در نتیجه می‌توانید برنامه منظم خود را حفظ کرده و با استفاده از آن کارها و نگهداری از فرزندانتان را مدیریت کنید.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

آونی پاتل تامپسون موسس و مدیرعامل Modern Village است. او راهکارهای مبتنی بر فناوری برای والدین امروز ارائه می‌دهد. شرکت پیشین وی تحت عنوان Poppy (YC W16) به والدین کمک می‌کرد تا با پرستاران حرفه‌ای آشنا شده و مسئولیت مراقبت از کودکان خود را به آنها محول کنند. قبل از شروع به حرفه کارآفرینی، وی بیش از یک دهه در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارها در شرکت‌هایی از جمله P&G، آدیداس و استارباکس فعالیت داشته است. او مدرک MBA خود را از دانشکده کسب‌وکار هاروارد و مدرک کارشناسی‌اش در رشته شیمی را از دانشگاه بریتیش کلمبیا دریافت کرده است. وی در ونکوور کانادا به همراه همسر و دو دخترش زندگی می‌کند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *