تکنولوژی

هوش مبتنی بر همکاری: انسان‌ها و هوش مصنوعی به یکدیگر می‌پیوندند

از پل داهرتی و جیمز ویلسون در مجله جولای-آگوست 2018

banner

هوش مصنوعی در بسیاری از مشاغل «انسانی» – تشخیص بیماری، ترجمه‌ی زبان‌ها، ارائه خدمات مشتریان – به مهارت رسیده و به‌سرعت بهبود می‌یابد. طبیعتا این پیشرفت ترس را در دل افراد می‌اندازد که در نهایت هوش مصنوعی جایگزین نیروی انسانی در سرتاسر بخش‌های اقتصاد شود. اما چنین چیزی حتمی یا حتی محتمل نیست. پیش از این هیچ‌گاه ابزارهای دیجیتالی تا این حد به ما پاسخگو نبودند و ما هم به آن ابزارها پاسخگو نبودیم. اگرچه هوش مصنوعی موجب تحول در نحوه‌ی انجام امور و کنندگان کار می‌شود، اما تاثیر بزرگ‌تر فناوری در تکمیل و تقویت توانمندی‌های انسانی است، نه اینکه بخواهد جایگزین آن‌ها شود.
خلاصه مقاله انسان و هوش مصنوعی


دورنما

هوش مصنوعی در حال متحول کردن کسب‌وکار است – و با تقویت نیروی کار انسانی، بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت نه اینکه بخواهد جایگزین آن‌ها شود.

جزئیات

کمپانی‌ها بزرگ‌ترین عواید عملکردی را در زمانی مشاهده می‌کنند که انسان‌ها و دستگاه‌های هوشمند با یکدیگر همکاری کنند. افراد باید دستگاه‌ها را تعلیم دهند، خروجی‌هایشان را تفسیر کنند و بهره‌برداری مسئولانه از آن‌ها را تضمین نمایند. از آن‌سو، هوش مصنوعی می‌تواند مهارت‌های شناختی و خلاقیت انسان‌ها را ارتقا دهد، بار اجرای وظایف رده‌پایین را از روی دوش کارگران بردارد و توانمندی‌های فیزیکی‌شان را گسترش دهد.

تجویز

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

پل داهرتی مدیر ارشد نوآوری و فناوری اکسنچر است.

جیمز ویلسون مدیر مرکز تحقیق کسب‌وکار و فناوری اطلاعات مرکز اکسنچر است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *