فروش و بازاریابی

طراحی سیستم‌های بهتر برای نظردهی‌های آنلاین

از جف داناکر و مایکل لوکا و هیونجین کیم در مجله نوامبر-دسامبر 2019

banner


چطور یک سیستم امتیازدهی مورد اعتماد خریداران و فروشندگان بسازیم؟


نظردهی‌های آنلاین، رویکرد مصرف‌‌کنندگان برای انتخاب محصولات و خدمات را تغییر می‌دهند: برای برنامه‌ریزی تعطیلات به تریپ‌ادوایزر، برای پیدا کردن پزشک خوب به زاک‌داک و برای یافتن یک رستوران جدید به یلپ سر می‌زنیم. سیستم‌های نظردهی، نقشی محوری در بازارگاه‌های آنلاین نظیر آمازون و ایربی‌ان‌بی دارند. هم‌اکنون تعداد فزاینده‌ای از سازمان‌ها – از مرکز درمان استنفورد تا 9 مورد از 10 خرده‌فروش بزرگ آمریکا – سیستم‌های ارزیابی دارند تا کمک‌حال مشتریان برای انتخاب محصولاتشان باشند.

مدیریت صحیح سیستم نظردهی، به نفع هر دو گروه خریداران و فروشندگان است. سیستم‌های قابل اعتماد باعث می‌شوند خریداران با اطمینان خاطر یک محصول نسبتاً ناشناخته را بخرند، چه برای خرید یک کتاب و چه زمانی که بخواهند در رستوران محلی شام بخورند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

جف داناکر سابقه‌ی مدیریت عملیات یلپ را دارد و عضو هیئت‌مدیره‌ی آن‌ها است. هیونجین کیم، دانشجوی دکترای واحد استراتژی در دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد است.

مایکل لوکا استادیار لی ج. استایسلینگر سوم در حوزه‌ی مدیریت کسب‌وکار از دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد است و (با همکاری مکس ه. بازرمن ) کتاب «قدرت تجربیات: تصمیم‌گیری در یک دنیای داده‌محور» (در دست چاپ توسط نشر ام‌آی‌تی) را نوشته‌اند.

هیونجین کیم دانشجوی دکترای واحد استراتژی در دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *