استراتژی و اجرا

نحوۀ کسب برتری رقابتی از طریق یادگیری ماشینی

از آجای آگراوال و آوی گولدفارب و جاشوا گانز در مجله سپتامبر-اکتبر 2020

bannerو روش جبران عقب‌افتادگی‌ها

در دهه گذشته پیشرفت‌های قابل توجه در یکی از جنبه‌های هیجان‌انگیز هوش مصنوعی یعنی یادگیری ماشینی روی داد. این تکنیک با بهره‌گرفتن از داده‌های ورودی و پیش‌بینی براساس آن‌ها، بستر ارتقای محصولات غول‌های فناوری نظیر آمازون، اپل، فیس‌بوک و گوگل را فراهم آورده است. همچنین استارتاپ‌ها را تحریک کرده است تا محصولات و پلتفرم‌های جدیدی عرضه کنند و حتی گاهی اوقات با غول‌های فناوری رقابت کنند.

بنچ‌سای را در نظر بگیرید؛ یک کمپانی واقع در تورنتو که در پی تسریع فرایند تولید دارو است. آن‌ها می‌خواهند یاری‌گر دانشمندان باشند تا تمرکز خود را روی حیاتی‌ترین اطلاعات موجود در پایگاه‌های دادۀ داخل کمپانی‌ها و گسترۀ وسیع تحقیقات علمی منتشرشده بگذارند. به‌منظور راهیابی یک داروی احتمالی به مرحلۀ آزمایش‌های بالینی، دانشمندان باید آزمایش‌های پرهزینه و زمان‌بری انجام دهند. بنچ‌سای به این نتیجه رسیده است که در صورت بهره‌گیری بهتر دانشمندها از نتایج آزمایش‌های سابق، تعداد آزمایش‌های فعلی کاهش خواهد یافت و شانس موفقیتشان هم بیشتر می‌شود.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

آجای آگراوال کرسی جفری تیبر در کارآفرینی و نوآوری دانشکدۀ مدیریت راتمن از دانشگاه تورنتو را در اختیار دارد و بنیان‌گذار آزمایشگاه «ساختارشکنی خلاق» است.

آوی گولدفارب کرسی هوش مصنوعی و خدمات درمانی راتمن را در اختیار دارد و متخصص ارشد داده در آزمایشگاه «ساختارشکنی خلاق» است.

جاشوا گانز عضو جفری اسکول در حوزه‌ی کارآفرینی و نوآوری فنی در دانشکده‌ی مدیریت راتمن از تورنتو است و به‌عنوان اقتصاددان ارشد در آزمایشگاه «ساختارشکنی خلاقانه» کار می‌کند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *