مدیریت سازمان

«اگر حس می‌کنید یک جای کار ایراد دارد، باید اعتراض کنید»

از دنیل مک‌گین در مجله می-جون 2020

bannerطی دهه‌ی گذشته دوره‌های آموزش مداخله‌ی تماشاچی تبدیل به یک رویکرد متداول دانشگاه‌ها برای کاهش آزارها و تعرضات جنسی در فضای دانشگاهی شده‌اند. تحقیق نشان داده که آموزش تماشاچی‌ها برای مداخله در رفتارهای پرخاشجویانه یا نامناسب، می‌تواند چنین رویدادهایی را کاهش دهد و طی سالیان اخیر، این آموزش از دانشگاه‌ها هم فراتر رفته و پای آن به پایگاه‌های نظامی و شرکت‌ها هم باز شده است. به‌منظور درک علت بهره‌گیری کمپانی‌ها از این دوره‌های آموزشی، مصاحبه‌ای با آشا سانتوس، مشاور حقوقی استخدام صورت گرفته که از برگزارکنندگان کارگاه‌های مداخله است. چکیده‌ی این مصاحبه در ادامه می‌آید:

چطور در دوره‌های آموزش تماشاچی مداخله می‌کنید؟

در قالب بخشی از حرفه‌ام، سال‌هاست که آموزش‌های سنتی جلوگیری از آزار جنسی را ارائه می‌دهم. این کارگاه‌ها عموماً شامل یک بخش کوچک درباره‌ی مداخلات تماشاگران هستند. پس از پا گرفتن جنبش #من_هم در سال 2017، میتا مالیک که سرپرست واحد گوناگونی و شمول یونیلیور است، از من خواست یک کارگاه یک‌ساعته و منحصراً متمرکز بر مداخله‌ی تماشاگران برگزار کنم. کمپانی خواهان ارائه‌ی ابزارهای عملیاتی و فاصله گرفتن از مباحث پیروی از قانون بود که عمدتاً در دوره‌های آموزشی سنتی ارائه می‌شدند. طی همکاری با یونیلیور، محتویات دوره را تنظیم کردیم و استقبال خوبی هم از آن صورت گرفت. از همان زمان، کارگاه‌های مشابهی در چندین کمپانی فهرست فورچون 500 و شرکت‌های حقوقی و روابط عمومی برگزار کرده‌ام. کارفرمای من، لیتلر مندلسون، بزرگ‌ترین شرکت بین‌المللی فعال در حوزه‌ی حقوق استخدام است؛ همین امر باعث شده که آوازه‌ی کارآمدی این جلسات، بیش‌ازپیش در همه‌جا بپیچد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

دنیل مک‌گین ویراستار ارشد مجله کسب و کار هاروارد است.

نظرات شما

  1. شیلا گفت:

    ژوئن 17, 2021 در 12:34 ب.ظ

    چقدر به موضوع اساسی اشاره شده و من بعنوان یک کارمند احساس نیاز میکنم که چنین کارگاه هایی برگزار بشه. متاسفانه در کشور ما هر روز بیشتر به سمت تماشاچی ساکت بودن پیش میریم در حالی که این مطالعه نشون میده جوامع دیگه دقیقا برعکس عمل میکنند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *