رهبران و مدیران

شمارۀ یک در فرمول یک

از آنیتا البرس در مجله نوامبر-دسامبر2022

banner

درس‌های مدیریت برگرفته از توتو ولف و مرسدس، تیم دست‌اندرکار یکی از بزرگ‌ترین سلسله قهرمانی‌های متوالی در تاریخ تمام ورزش‌ها

فرمول یک معتبرترین رقابت اتومبیل‌رانی دنیا است. هرساله از مارس تا دسامبر، 10 تیم فرمول یک در پیست‌های مختلف دنیا رقابت می‌کنند. فصل 2022 شامل 22 کورس جایزه‌بزرگ در پنج قارۀ مختلف است. هر دور از این مسابقات سه روز طول می‌کشد: جلسات تمرینی روزهای جمعه و شنبه، مرحلۀ انتخابی یا تعیین خط خودروها در روز شنبه و بالاخره مسابقۀ واقعی در روز یکشنبه. در طول هر فصل فرمول یک، نزدیک به نیم میلیارد بینندۀ منحصربه‌فرد مسابقات را از طریق تلویزیون دنبال می‌کنند و تا 400 هزار تماشاچی نیز با حضور در پیست‌ها، رقابت را از نزدیک می‌بینند.

حتی بردن یک دور از مسابقات فرمول یک نیز بسیار دشوار است؛ زیرا اغلب هزارم ثانیه‌ها برندۀ این ورزش را مشخص می‌کند. همه‌چیز -از مهندسی خودرو در کارخانه تا انواع و اقسام تصمیمات حین مسابقه- باید کنار هم جفت‌وجور شوند تا در چنین مسابقه‌ای برنده شوید. سال گذشته فقط چهار تیم حداقل یکی از دورهای جایزه‌بزرگ را برنده شدند؛ بنابراین جمع‌آوری امتیازات کافی در طول فصل و قرار گرفتن در صدر جدول انفرادی (هر راننده بر اساس جایگاهش در پایان مسابقه، امتیاز دریافت می‌کند) یا تیمی (مجموع عملکرد رانندگان تیم) از این هم دشوارتر خواهد بود. همچنین ازآنجایی‌که FIA، فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی، مدام با اصلاح مقررات در پی رقابتی‌تر کردن مسابقات است، سلسله قهرمانی‌های متوالی تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد.

بااین‌‌حال تیم مرسدس-بنز (به‌اختصار مرسدس) حکمران مطلق مسابقات در دهۀ گذشته بوده است. آن‌ها طولانی‌ترین سلسله پیروزی متوالی در تاریخ این ورزش را رقم زده‌اند: قهرمانی مرسدس در سال 2021، هشتمین پیروزی متوالی آن‌ها در این مسابقات بود. طی این دورۀ هشت‌ساله، آمار آن‌ها بسیار چشمگیر بوده و در حدود هفتاد درصد از مسابقات جایزه‌بزرگ برنده شده‌اند.

هرچند این پیروزی‌های متوالی و چشمگیر حاصل تلاش کل تیم بوده، اما یک نفر در رأس امور قرار داشت: توتو ولف، مدیر تیم. مسئولیت او شامل رهبری حدود 1800 نفر ازجمله تعدادی رانندۀ ماهر، مهندسان و طراحان خودرو و قطعات و همچنین کارکنان سایر بخش‌های سازمان است. ولف از سال 2013 این مسئولیت را بر عهده دارد و او را یکی از بهترین مدیران فرمول یک در کل تاریخ می‌دانند. مرسدس تحت رهبری او نیز می‌تواند به‌راحتی ادعای بهترین بودن در تاریخ فرمول یک -و شاید کل ورزش‌ها- را مطرح کند.

ولف چطور موفق شده است؟ چطور پیروزی‌‌های متوالی مرسدس را رقم زده است؟ سال گذشته من و همکارم دیوید مورنو وینسنت، فرصت منحصربه‌فردی برای مطالعۀ نزدیک روی عملکرد این تیم داشتیم؛ با ولف و همکارانش به مسابقات مختلف رفتیم و پشت‌صحنۀ کورس‌های آخر هفته، گاراژها، تمرینات پیت‌استاپ و جلسات تعیین استراتژی را رصد کردیم. همچنین با ولف، رانندگان و خیلی از اعضای تیمش مصاحبه کردیم. تمام این‌ها به پروندۀ کاملی ختم شدند که اولین بار آن را مارس 2022 در کلاس MBA خودم تدریس کردم. ولف نیز به‌عنوان استاد مهمان در آن حضور پیدا کرد (حتی به‌خاطر همین کلاس، یکی از ماشین‌های فرمول یک مرسدس را به دانشگاه آورد).

هنگام کار روی این پروژه، نکات زیادی دربارۀ فرهنگ پیروزی حاکم بر تیم مرسدس یاد گرفتم. مشاهداتم را در قالب شش درس مجزا برای رهبران ارائه می‌دهم و امیدوارم آن‌ها نیز مروج فرهنگ پیروزی در تیم‌های ورزشی و سایر حوزه‌ها باشند. همچنین در حین تحقیقاتم، متوجه شدم ولف چطور با طرز فکر، ارزش‌ها و رفتارهایش فرهنگ مرسدس را شکل می‌دهد. تطابق خصوصیات رهبری ولف با فرهنگ سازمانش خیره‌کننده بود. این پیام قدرتمندی برای تمام رهبران است: اظهارات و رفتارهای شما، خط‌مشی سازمانتان را مشخص می‌کند. می‌خواهم همین رابطه را تشریح کنم.

بالاترین استانداردها را برای تمام افراد تعیین کنید


ولف به وسواسی بودن خودش اذعان دارد و حتی دربارۀ کوچک‌ترین جزئیات نیز سختگیری می‌کند. خودش می‌گفت در اولین بازدیدش از کارخانۀ مرسدس در براکلی انگلیس، وارد لابی شد و منتظر مدیر وقت تیم نشست. ولف از خاطرات آن روز می‌گوید: «روی میز نسخۀ مچاله‌ای از روزنامۀ دیلی میل چاپ هفتۀ پیش و دو لیوان کاغذی کهنه دیدم. در ادامه به دفتر مدیر رفتم و در انتهای گفتگویمان اشاره کردم، “خیلی دوست دارم با هم کار کنیم، اما یک نکته: قسمت پذیرش شما هیچ نشانی از فرمول یک ندارد و اگر قرار است برنده شویم، باید از همانجا شروع کنیم”». مدیر پاسخ داد: «اما برای پیروزی باید مهندسان قدرتمندی داشته باشیم.» در جوابش گفتم: «نه اتفاقاً، نگرش از همه مهم‌تر است. باید به تمام جزئیات توجه کنیم.»

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

آنیتا البرس استاد مدیریت کسب‌وکار دانشکدۀ کسب‌وکار هاروارد است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *