فروش و بازاریابی

قدرت مشارکت: مدیر ارشد بازاریابی و مدیر ارشد فناوری اطلاعات

از اریک بوید و کیمبرلی ویتلر و نیل مورگان در مجله جولای-آگوست 2017

bannerمدیران ارشد بازاریابی و مدیران ارشد اطلاعات، دنیا را به شکلی متفاوت مشاهده می‌کردند. بازاریاب‌ها با تمرکز بر ایجاد تقاضا، اولویت بالایی را برای سرعت و نوآوری قائل بودند. و برای رسیدن به اهداف جاه‌طلبانه‌‎ی خود ریسک می‌پذیرفتند. مقامات اجرایی فناوری اطلاعات غالباً مخالف با ریسک هستند و به ثبات، ‌امنیت و دقت اهمیت می‌دهند. با توجه به اینکه بازاریابی بیشتر به داخل وب‌سایت و دستگاه‌های موبایل و در قالب رسانه‌های اجتماعی و‌ایمیل فرو رفته، این دو حوزه با یکدیگر تضاد پیدا کرده‌اند که بخشی از دلیل آن به تغییر در میزان قدرت و منابع برمی‌گردد. این مثال یک نشانه‌ی کامل است: بر اساس پیش‌بینی‌های گارتنر، ‌امسال برای اولین بار، میزان کنترل مدیران بازاریابی بر مخارج فناوری، از مدیران دپارتمان فناوری اطلاعات نیز فراتر خواهد رفت. آن پارک هاپکینز، مسئول گزینش اسبق کورن فری که مدیرانی را برای هر دو پست گماشته است، می‌گوید: «نوعی ترکیب مسئولیت‌ها به وجود آمده، کمااینکه مدیران ارشد اطلاعات بیشتر با مشتری مواجه می‌شوند و مدیران بازاریابی نیز مسئولیت بیشتری در زمینه‌ی فناوری دارند. سوال اینجاست که چگونه همکاری بهتری را برای مواجهه با ابهامات بیشتر داشته باشیم».

در تحقیق ما که شامل مصاحبه‌هایی عمیق با مدیران بازاریابی-فناوری اطلاعات موفق می‌باشد، تکنیکی مفید را برای تشویق مدیریت مشترک تعیین کردیم: ایجاد هم‌راستایی از طریق اهداف عملکردی مشترک. این یک رویه‌ی رایج نیست.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

کیمبرلی ویتلر استادیار بازاریابی در دانشکده‌ی کسب‌وکار داردن از دانشگاه ویرجینیا است. او پیش‌تر مدیرعامل، مدیر استراتژی و مدیر ارشد بازاریابی سه کمپانی بین‌المللی آمریکایی بوده است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *