منابع انسانی

CLO دگرگون‌سـاز

از ابی لوندبرگ و جرج وسترمن در مجله ژانویه-فوریه 2020

bannerاکنون نمی‌توان نقـش مدیر ارشد آموزش را صرفاً به تعلیم محدود کرد.

در محیط پویای کسب‌وکارهای امروز، یادگیری تبدیل به اهرم کلیدی موفقیت شده است. و با توجه به این تغییر، نقش سنتی مدیران ارشد آموزش نیز تغییر می‌کند. هم‎‌اکنون CLOها صرفاً مسئولیت تعلیم نیروها – برگزاری دوره‎‌های مهارت‌محوری و انطباق‌پذیری برای کارکنان و شاید اجرای برنامه‎‌های توسعه‎‌ی رهبری – را بر عهده ندارند. در عوض یک نقش قدرتمندتر می‌پذیرند که بر اساس آن، توانمندی‌ها و فرهنگ سازمانشان را اصلاح می‎‌کنند. این دسته‌ی جدید از مدیران را «CLO دگرگون‌ساز» می‌نامیم.

CLOهای دگرگون‎‌ساز، ازجمله مدیران ارشد قدرتمند سازمان هستند که ماموریتشان کمک به رشد کمپانی‎‌ها و کارکنان در حین تحولات سریع‌السیر فناوری‎‌ها، رویکردهای کسب‎‌وکار و کلیت صنایع است. مسئولیت CLO دگرگون‎‌ساز، مختص تعداد محدودی از سازمان‌ها نیست که مدیرانشان یادگیری و توسعه را یک امر ضروری می‌پندارند؛ بلکه هر CLO می‌تواند گام‎‌های لازم برای تحولات اساسی در ماهیت آموزش سازمانش را بردارد.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

ابی لوندبرگ مسئولیت ریاست لوندبرگ میدیا و کمک‌ویراستاری بخش سرویس‌های تحلیل در مجله‌ی کسب‌وکار هاروارد را بر عهده دارد و پیش‌تر ویراستار ارشد مجله‎‌ی CIO بود. کار او متمرکز بر رویکردهای رهبران کسب‌وکار در زمینه‎‌ی تحول سازمان‎‌هایشان است.

جرج وسترمن سخنران ارشد دانشکده‎‌‌ی مدیریت اسلون ام‌آی‌‎‌تی و محقق ارشد آموزش نیروی کار در آزمایشگاه آموزش جهانی جمیل است. او نویسنده‎‌ی مشترک سه کتاب جایزه‌برده ازجمله «رهبری دیجیتال: تبدیل فناوری به تحول کسب‌وکار» (انتشارات مجله‌ی کسب‌وکار هاروارد، 2014) است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *