کارآفرینی و استارتاپ‌ها

تحول خدمات درمانی از پایه؛ راهکارهای بالا به پایین نمی‌تواند به‌تنهایی سیستم را اصلاح کند

از راوی رامامامورتی و ویجی گووینداراجان در مجله جولای-آگوست 2018

banner

سیستم خدمات درمانی آمریکا به‌شدت نیازمند اصلاح است تا هزینه‌ها را کنترل کند، کیفیت را بهبود دهد و دسترس‌پذیری بیشتری داشته باشد. البته تغییر سیاست‌های دولتی هم ضروری است؛ اما راهکارهای بالا به پایین نمی‌تواند به‌تنهایی یک سیستم مضر و گمراه را اصلاح کند. همچنین صنعت به تحول از پایین به بالا توسط کارآفرین‌های بیرون و درون‌سازمانی نیاز دارد – همان رهگشاهایی که در طی چند سال گذشته مورد مطالعه قرار داده‌ایم. در مطالعه‌ی خود، نوآوری‌های مدیرعاملان استارتاپ‌هایی را مشاهده کرده‌ایم که می‌دانستند اصلاحات موردنیازشان به این زودی‌ها از سوی قانون‌گذاران دولتی حاصل نخواهد شد. همچنین تغییرات هدایت شده توسط پزشکان، پرستاران، مدیران، کارفرمایان و حتی بیمارانی که به دنبال استخراج راهکارهای جدید برای چالش‌های روزمره‌شان هستند را مشاهده کرده‌ایم.
خلاصه مقاله


مسئله

سیستم خدمات درمانی آمریکا به اصلاح نیاز دارد، اما در اغلب اوقات متخصصین بر راهکارهای بالا به پایینی تمرکز دارند که از تغییرات سیاست‌های فدرال سرچشمه می‌گیرند. اما چنین تلاش‌هایی نمی‌توانند به‌تنهایی یک سیستم مضر و گمراه را اصلاح کنند.

یک رویکرد پایین به بالا

بدین منظور باید پزشکان، پرستاران، مدیران، کارآفرین‌ها و حتی بیمارانی که به دنبال استخراج راهکارهای جدید برای چالش‌های روزمره هستند، به هدایت نوآوری‌ها بپردازند.

نوآورها

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

راوی رامامامورتی استاد استراتژی و کسب‌وکار بین‌الملل و مدیر مرکز بازارهای نوظهور در دانشکده‌ی کسب‌وکار دی‌آمور-مک‌کیم از دانشگاه شمال شرق است.

ویجی گووینداراجان استاد ممتاز کاکس در دانشکده‌ی کسب‌وکار تاک از دانشگاه دارتموث است. او نویسنده‌ی یک دوجین کتاب گوناگون ازجمله «راهکار سه جعبه» و «نوآوری معکوس» است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *