مدیریت خود

پرورش شجاعت روزمره

از جیمز دیترت در مجله نوامبر-دسامبر 2018

banner


رویکرد صحیح برای حق‌گویی در برابر قدرتمندان


در بسیاری از داستان‌هایی که درباره شجاعت در محیط کار می شنویم، افرادی که برای ایجاد تغییرات مثبت مبارزه می‌کنند، در نهایت طرد می‌شوند و حتی گاهی اوقات شغلشان را از دست می‌دهند. اگرچه آنچه در مسیر تحقیقاتم با آن مواجه شدم، تفاوت‌های ظریفی را نشان می‌دهد.

عمده‌ی این اقدامات شجاعانه از سوی مخبرها یا ستم‌کشیده‌های سازمان نیست، بلکه افراد محترم حاضر در سطوح مختلف سازمان آن‌ها را انجام می‌دهند – چه برگزاری یک کمپین برای یک حرکت استراتژیک و ریسکی باشد، چه فشار برای تغییر یک سیاست غیرمنصفانه و چه اعتراض علیه رفتار غیراخلاقی – زیرا آن‌ها به درستیِ این اقدام شجاعانه‌ی خود اعتقاد دارند. اعتبار و سوابقشان به آن‎ها اجازه می‌دهد که چند گام جلوتر از افراد حاشیه‌ای درون سازمان یا شخصیت‌های بیرون سازمان باشند و اگر فرآیند بروز این رفتار را به‌خوبی مدیریت کنند، لزومی ندارد که بهای زیادی برای اقداماتشان بپردازند؛ حتی ممکن است با ارتقای جایگاهشان در محل کار مواجه ‌شوند و تغییرات مثبتی را به وجود آورند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

جیمز دیترت استاد مدیریت کسب‌وکار و دستیار مدیر «طرح‌های مدرک مدیریت» و «طرح‎های رهبری» در دانشکده‎ی کسب‌وکار داردنِ دانشگاه ویرجینیا است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *